آموزش تعویض سیم گیتار الکتریک

آموزش تصویری تعویض سیم گیتار الکتریک

همه نوازندگان گیتار به‌خوبی می‌دانند که تعویض سیم‌های کهنه با سیم‌های نو، به بهبود صدای ساز کمک شایانی می‌کند. زیرا مواردی چون گرد و خاک، چربی پوست و … بر صدای سیم تأثیر منفی می‌گذارند. اما بسیاری از نوازندگان، روش درست تعویض سیم را نمی‌دانند و ترجیح می‌دهند این کار را به یک فرد حرفه‌ای بسپارند.

در این ویدئوی آموزشی، جان درایر از فندر یونیورسیتی، نحوه‌ی تعویض سیم گیتار الکتریک را آموزش می‌دهد. او می‌کوشد جزئیات و ترفندهایی که به تعویض هر چه بهتر سیم کمک می‌کنند را با شما در میان بگذارد تا شما بتوانید مثل یک فرد حرفه‌ای، به این کار بپردازید.

درایر در ابتدا سیم‌های یک گیتار الکتریک Fender American Standard Stratocaster را عوض می‌کند که از گوشی کوک یا تیونینگ ماشین‌های مدرن برخوردار است. در ادامه، او شیوه‌ی تعویض سیم گیتارهایی با گوشی‌های کوک کلاسیک یا وینتج-استایل (مانند Fender American Vintage Stratocaster) را نیز توضیح می‌دهد.

ترجمه و زیرنویس: کوروش بهنام

۲۹۵,۰۰۰ تومان

5 thoughts on “آموزش تعویض سیم گیتار الکتریک

 1. Taha میگوید:

  سلام من سیم جدید انداختم روی گیتار الکتریکم بریج گیتار من قسمت عقبش اومده سمت بالا باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید بریج گیتار vintage termoloهستش

  • پشتیبانی گیتارایران میگوید:

   وقت بخیر،
   احتمال دارد که از سیمی با گیج بالاتر استفاده کرده باشید و این امر موجب بالا آمدن بریج شده باشد. اگر چنین است، باید پشت ساز را باز کنید و فنرها را آرام آرام سفت کنید و در همین حین، مرتباً ساز را کوک کنید تا در نهایت، بریج به جای مناسب بازگردد. در صورت نیاز به مشاوره دقیق‌تر،‌ از طریق شماره تلفن ۸۶۰۸۴۰۸۶ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   موفق باشید.

  • پشتیبانی گیتارایران میگوید:

   وقت بخیر،
   برای دریافت مشاوره‌ی دقیق در این مورد، لطفاً از طریق شماره تلفن ۸۶۰۸۴۰۸۶ با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *