IronWorks Barbarian: یک گیتار متفاوت از Wylde Audio

Wylde Audio، یکی از مهمترین برند‌های زیرمجموعه کمپانی شکتر (Schecter)، به طراحی عجیب و غیرمعمول گیتارهای خود مشهور است. محصولات برند وایلد آدیو که در سال ۲۰۱۵ توسط زک وایلد (Zakk Wylde) بنیان‌گذاری شد، شبیه هیچ شرکت دیگری نیستند و ظاهر خاص آنها، طرفداران ویژه خود را دارد. اکنون، این کمپانی از یک گیتار الکتریک جدید رونمایی کرده است که شاید بدنه آن، از تمامی محصولات قبلی Wylde Audio نیز عجیب‌تر است.

این گیتار که IronWorks Barbarian نام دارد، جدیدترین محصول سری Barbarian است و از بدنه‌ای از جنس چوب ماهون همراه با یک دسته سه‌تکه از چوب افرا برخوردار است. بر روی دسته این ساز نیز فرت‌بوردی از چوب آبنوس همراه با ۲۲ فرت اکسترا جامبو نصب شده است.

مشخصات فنی IronWorks بسیار شبیه به دیگر اعضای سری Barbarian است؛ اما این ساز جدید، یک وجه تفاوت مهم با سایر هم‌خانواده‌های خود دارد و آن هم سطح رویی بدنه آن است که از جنس فلز ساخته شده است. این گیتار الکتریک، برخلاف سایر اعضای سری Barbarian که تاپی از جنس میپل رگه‌دار داشتند، به یک صفحه فلزی حکاکی‌شده با طرح‌های گوناگون مجهز است که ظاهری بسیار عجیب و جذاب به آن بخشیده است.

IronWorks Barbarian

بر روی این صفحه فلزی، یک جمجمه برگرفته از لوگوی Black Label Society در کنار سایر طرح‌های این گروه موسیقی به چشم می‌خورد که در پایین آن نیز چهار حرف لاتین S.D.M.F حک شده است. طبق گفته شرکت سازنده، این چهار حرف لاتین مخفف کلمات Strength (نیرو)، Determination (اراده)، Merciless (بی‌رحم) و Forever (تا ابد) هستند که یکی از شعارهای گروه Black Label Society و نام یکی از ترک‌های آلبوم Kings of Damnation 98-04 این گروه است.

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر IronWorks Barbarian می‌توان به اینلِی‌های ساخته‌شده از مروارید مصنوعی، تیونرهای Grover Rotomatic، نات Graph Tech XL Ivory Tusq و تیل‌پیس TonePros TSBP TOM/T1SZ اشاره کرد.

IronWorks Barbarian

در بخش پیکاپ، این گیتار به یک جفت هامباکر EGM (مدل‌های EMG 81 و EMG 85) مجهز است که یکی از پیکاپ‌های بسیار محبوب شخص زک وایلد محسوب می‌شود. این دو پیکاپ را می‌توان به وسیله دو ناب ولوم، یک ناب تن و یک سوییچ سه‌حالته انتخاب پیکاپ، تنظیم و کنترل کرد.

گیتار الکتریک Wylde Audio IronWorks Barbarian به دلیل برخورداری از ویژگی‌های انحصاری، قیمتی کمی بالاتر از سایر اعضای سری Barbarian دارد و هم‌اکنون با پرداخت مبلغ ۱۷۹۹ دلار می‌توانید آن را از فروشگاه‌های منتخب خریداری کنید.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *