آموزش یوکللی (قسمت پانزدهم): آموزش آهنگ Wish You Were Here

در پانزدهمین قسمت از مجموعه ویدیوهای آموزش یوکللی، امیر مهرپویا علاوه بر شرح مفاهیمی چون ملودی، آموزش نحوه ضربه زدن به سیم‌ها با انگشت شست و مرور برخی از مباحث قبلی، نحوه نواختن اینترو آهنگ مشهور Wish You Were Here از گروه پینک فلوید (Pink Floyd) را نیز به‌طور دقیق و روشن توضیح می‌دهد.

شایان ذکر است که پیش‌تر و در قسمت هشتم این مجموعه، بخش‌های دیگری از این آهنگ آموزش داده شده بود و شما می‌توانید پس از یادگیری اینترو، این بخش‌ها را به هم متصل کنید و Wish You Were Here را به شکلی کامل‌تر بنوازید. قسمت هشتم از طریق این صفحه قابل دسترسی است.

Wish You Were Here یکی از قطعات آلبومی به همین نام است که در سال ۱۹۷۵ منتشر شد. این آهنگ، توسط مجله رولینگ استون، به‌عنوان یکی از ۵۰۰ آهنگ برتر تاریخ قلمداد شده است و خالقان آن یعنی دیوید گیلمور و راجر واترز نیز آن را یکی از بهترین آثار پینک فلوید دانسته‌اند.

بسیاری از دوست‌داران پینک فلوید عقیده دارند که ترانه این آهنگ به سید برت، عضو پیشین و یکی از بنیانگذاران گروه اشاره دارد؛ اما ترانه‌سرای این اثر، یعنی راجر واترز، چنین تفسیری را رد کرده است و آن را ترانه‌ای خطاب به خودش خوانده است. طبق گفته واترز، مقصود او زندگی کردن در لحظه حال و تجربه کردن زندگی به شکلی ناب و آزادانه بوده است. با این وجود، دیوید گیلمور اذعان کرده است که همواره در زمان اجرای این آهنگ، به یاد سید برت بوده است.

در Wish You Were Here که در استودیوی مشهور ابی رود ضبط شده است، به‌جز گیلمور و واترز، نیک میسن به‌عنوان درامر و ریچارد رایت به‌عنوان نوازنده پیانو و سینتی‌سایزر ایفای نقش کرده‌اند.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتارایران یا کانال آپارات گیتارایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش یوکللی، گیتار، درامز و تولید موسیقی دسترسی پیدا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *