آموزش گیتار: آشنایی با فواصل (قسمت اول)

در این ویدئو، آیدین حسن‌زاده در مورد مفهوم فاصله یا اینتروال (interval) در موسیقی و فواصل گام‌های ماژور و مینور صحبت می‌کند. او ابتدا نحوه نواختن شکل اولیه گام‌‌های ماژور و مینور بر روی گیتار را شرح می‌دهد و سپس درجات و فواصل آنها را برمی‌شمارد.

فاصله یا اینتروال عبارت است از فاصله بین نت ریشه تا نت‌های دیگر. توانایی تشخیص سریع فواصل، مهارتی ارزشمند است که به آهنگسازی و نوازندگی کمک شایانی می‌کند. پس اگر قصد دارید دانش خود از تئوری موسیقی و ساز گیتار را افزایش دهید، پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را مشاهده کنید.

همچنین برای درک بهتر این مفهوم، می‌توانید مجموعه سه‌قسمتی «اینتروال چیست و در نوازندگی گیتار چه نقشی دارد؟» و ویدیوی «آهنگ‌هایی که به شما در شناخت فواصل کمک می‌کنند» را نیز تماشا کنید.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتارایران یا کانال آپارات گیتارایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزشی دسترسی داشته باشید.

3 thoughts on “آموزش گیتار: آشنایی با فواصل (قسمت اول)

  1. امیر محمدپور میگوید:

    ایشون کارشون و هنرشوون و صبر و حوصله و شکیبایی و دقت در توضیحات و دانش و اطلاعات شون و فن بیان شون حرف ندارن. بی صبرانه منتظرم ایشون رو رو استیج ببینم درحال زنده زدن تو یک کنسرت بزرگ ، دم شما گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *