اینتروال چیست و در نوازندگی گیتار چه نقشی دارد؟ (قسمت یکم)

اینتروال‌ها بلوک‌های تشکیل‌دهنده موزیک هستند. آشنایی با اینتروال‌ها و درجات درون گامی باعث می‌شود نوازنده با فرم‌ها و اشکالی آشنا و تکرارشونده روی ساز خود مواجه شود و با استفاده از آنها، آکوردها و اسکیل‌های مورد نیاز خود را روی ساز ببیند و بشنود. همچنین آشنایی شنیداری با آنها، در ساخت قطعات یا بداهه‌نوازی به نوازنده کمک بسیار بزرگی می‌کند. اینتروال‌ها یک نوع نگرش جالب به ساختار موزیکال و ارتباط نُت‌ها با یکدیگر است و بدون شک، درهای جدیدی را پیش روی نوازندگی شما باز می‌کنند.

در این ویدئوی آموزشی که توسط fretjam تهیه و توسط گیتار ایران ترجمه و دوبله شده است، اینتروال‌ها به زبانی ساده توضیح داده می‌شوند تا شما با این مقوله مهم آشنا شوید و بتوانید از این نگرش بسیار مفید در نوازندگی خود بهره‌مند شوید. در نتیجه اگر نوازنده گیتار یا هر ساز دیگری هستید، تماشای این ویدئو را به شما توصیه می‌کنیم.

زمان کلی این فیلم آموزشی حدود هجده دقیقه است که در سه قسمت به شما ارائه می‌شود. در این سه بخش، به مواردی همچون مبانی اولیه اینتروال‌ها، شماره‌گذاری و نام‌گذاری اینتروال‌ها، کاربرد اینتروال‌ها و … پرداخته می‌شود.

قسمت دوم>>

 

منبع: fretjam

ترجمه و دوبله: بابک آخوندی

۱۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
۶۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
۵۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
۵۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

4 thoughts on “اینتروال چیست و در نوازندگی گیتار چه نقشی دارد؟ (قسمت یکم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *