۷ راهنمایی ساده برای ایجاد میل به تمرین

۷ راهنمایی ساده برای ایجاد میل به تمرین

اگر تلاش دارید تا خود را به تمرین کردن هر روزه ملزم کنید، انتخاب‌هایی به سادگی اینکه گیتار خود را کجا نگه می‌دارید، می‌توانند تلاش‌های شما را مؤثر یا بی‌اثر کند. صحبت از علم «هُل دادن» خود به سمت دلخواه است؛ یعنی استفاده کردن از شگردهای هدفمند برای اینکه در هنگام مقرر گزینه مطلوب را انتخاب کنید. انسان‌ها معمولاً مایلند ساده‌ترین کارها را انجام دهند و بخش مهمی از « ُهل دادن» خود به سمت تمرین، این است که تمرین کردن را تبدیل به ساده‌ترین کار کنیم. روش انجام این کار به شرح زیر است:

گیتار را در معرض دید قرار دهید

گیتار خود را در کمد پنهان نکنید؛ بلکه آن را در جایی قرار دهید که از محل نشستن معمول شما کاملاً در دسترس باشد. ساز را در محلی قرار دهید که اولین شیء در دسترس، هنگام رسیدن به منزل باشد؛ مانند یک سگ که به‌محض ورود صاحب خانه آماده بازی کردن با اوست.

اتاق نشیمن خود را تبدیل به معبد تلویزیون نکنید

اگر هر شب آنقدر جلوی تلویزیون می‌نشینید که برای تمرین کردن هیچ انرژی باقی نمی‌ماند، چینش اتاق را به‌نحوی تغییر دهید که اتاق نشیمن شما کمی اجتماعی‌تر باشد و آن را به جای خوبی برای ساز زدن تبدیل کنید. اگر میز تلویزیون دردار دارید، هر شب قبل از خواب درهای آن را ببندید.

دستگاه‌های مزاحم را در حالت پرواز قرار دهید

هنگام تمرین کردن تلفن همراه خود را در حالت پرواز قرار دهید تا سر و صدای آن مزاحم شما نباشد. هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه یک پیام از دوستان و آشنایان، تمرکز انسان را مخدوش کند. فقط کافیست یک یادآوری برای خود در نظر بگیرید که بعد از هر جلسه تلفن خود را روشن کنید.

برنامه خود را با اهالی منزل هماهنگ کنید

زمان تمرین خود را به کسانی که با شما زندگی می‌کنند اطلاع دهید. اگر افراد از زمان تمرین شما اطلاع داشته باشند، احساس طرد شدن از سوی شما به آنها دست نمی‌دهد و می‌توانید به‌راحتی با ساز خود وقت بگذرانید. حتی ممکن است آنها شما را نسبت به تمرین مقیدتر کنند.

هدف بعدی خود را مشخص، واضح و از نظر زمان محدود کنید

ممکن است این کار به سادگی چسباندن یک یادداشت بر روی یخچال باشد: «آهنگ Heartbreaker تا ٢۴ تیر». اگر گام کوچک بعدی خود را بدانید و هر روز آن را ببینید، بیشتر احساس توانایی و میل رسیدن به آن هدف را پیدا خواهید کرد. به این ترتیب هدف بزرگ، یعنی آموختن یک ساز، شما را سردرگم نخواهد کرد.

به خودتان سخت نگیرید

خوددوستی ارتباط مستقیمی با ثابت‌قدم بودن دارد. هرچه کمتر خود را به خاطر تمرین نکردن سرزنش کنید، احتمال اینکه پس از مدتی تنبلی دوباره تمرین خود را از سر بگیرید، بیشتر می‌شود. زمانی که می‌توانید به تمرین اختصاص دهید را صرف سرزنش کردن خود نکنید. اگر در مسیر هر روز تمرین کردن دچار شکست شدید، راهکارهای موجود برای به خاطر سپردن تمرین و اختصاص دادن زمان به تمرین را بررسی کنید تا ببینید مشکل از کجاست؛ سپس روش تمرین خود را اصلاح کرده و دوباره شروع کنید.

به یاد داشته باشید که «این کار، کار یک روز و دو روز نیست»

هر چیزی که به شما انگیزه تمرین می‌دهد را از نظر دور نکنید. این عادت را در خود ایجاد کنید که به اجراهای زنده رفته و نوازندگی سایرین را تماشا کنید. یک فهرست از آهنگ‌های مورد علاقه خود ایجاد کرده و به یاد داشته باشید که چرا دوست دارید نواختن این ساز را بیاموزید.

اگر مقاومت‌ها و موانع را از مسیر تمرین خود حذف کنید، احتمال اینکه روزی بتوانید به پشتکار و توانایی خود ببالید، بیشتر خواهد شد.

منبع: Fender
نویسنده: Paulette Perhach
مترجم: کیان ایرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *