John Browne Tao: حاصل همکاری شکتر و گیتاریست گروه Monuments

گیتار الکتریک شکتر

چند ماه پیش، کمپانی آمریکایی شکتر از گیتار سیگنچر آرون مارشال (Intervals) رونمایی کرد که یکی از چهره‌های تأثیرگذار در جهان موسیقی پراگرسیو راک/متال مدرن به شمار می‌آید. اکنون، نوبت به جان براون (John Browne)، نوازنده گروه پراگ متال بریتانیایی Monuments رسیده است که در همکاری با شکتر، یک سری گیتار الکتریک جذاب و دیدنی خلق کند.

جان براون، علاوه بر نوازندگی در گروه Monuments، یک مدرس گیتار سرشناس نیز محسوب می‌شود و به همین دلیل، بسیاری از طرفداران موسیقی متال مدرن او را به‌خوبی می‌شناسند. او تا پیش از این، در اکثر ویدیوهای آموزشی و نوازندگی خود، از گیتارهای سیگنچر خود استفاده می‌کرد که توسط شرکت لهستانی Mayones ساخته شده بودند؛ اما اکنون او خبر از همکاری با شکتر داده است و حاصل این همکاری، سه گیتار الکتریک ۶، ۷ و ۸ سیم به نام John Browne Tao است.

با توجه به مهارت تکنیکی خارق‌العاده براون در نوازندگی، شناخت دقیق او از مشخصه‌های مهم در گیتار و توانایی اثبات‌شده شکتر در خلق سازهایی مدرن و باکیفیت، احتمالاً همکاری شکتر و براون، موفقیت قابل توجهی برای آنها به همراه خواهد داشت.

گیتار الکتریک Schecter John Browne Tao-6

این سه ساز که در دو نسخه راست‌دست و چپ‌دست تولید می‌شوند، از بدنه‌ای از چوب Swamp Ash و یک تاپ چشم‌نواز از ونیر افرای موج‌دار (Flamed Maple) برخوردار هستند که به رنگ بنفش و فینیش سَتین مزین شده است. این بدنه با دقت بسیار زیاد تراش خورده است تا بسیار راحت و ارگونومیک باشد و به‌خوبی روی بدن نوازنده بنشیند.

دسته John Browne Signature Tao از پنج لایه چوب ونگه و پادوک و با پروفایل Ultra Thin-U ساخته شده و مثل بسیاری از گیتارهای شکتر، پاشنه دسته به‌نحوی تراش داده شده است که دسترسی به فرت‌های نزدیک به بدنه آسان باشد. داخل دسته نیز میله‌هایی از جنس فیبر کربن تعبیه شده که به استحکام و مقاومت آن کمک شایانی می‌کنند.

فینگربوردی از چوب آبنوس با ۲۴ فرت اکسترا جامبو از جنس فولاد ضد زنگ بر روی دسته نصب شده است. روی فینگربورد هیچ اینلِی و طرحی دیده نمی‌شود و تنها در کناره‌های آن از نشانگرهای شب‌تاب Luminlay بهره گرفته شده است. ریدیس فینگربورد در مدل‌‌های شش و هفت سیم، ۱۶ اینچ و در مدل هشت سیم، ۲۰ اینچ است. همچنین طول اسکیل نسخه شش سیم، ۲۵.۵ اینچ و طول اسکیل دو نسخه دیگر، ۲۷ اینچ است.

گیتار الکتریک شکتر John Browne Tao-6

هداستاک John Browne Tao، همچون بدنه، به رنگ بنفش است و تیونرهای Hipshot Grip-Lock و نات Graph Tech Black Tusq روی آن نصب شده است. بریج این سه گیتار نیز توسط شرکت معتبر Hipshot ساخته شده و از نوع ثابت است.

John Browne Tao به یک پیکاپ هامباکر Schecter USA Colossus در پوزیشن بریج و یک پیکاپ هامباکر Schecter USA Chaosbreaker در پوزیشن نِک مجهز است که به‌سادگی از طریق یک ناب ولوم پوش/پول و یک سوییچ سه‌حالته تنظیم و کنترل می‌شوند و خبری از ناب Tone‌ نیست.

همانطور که انتظار می‌رود، نسخه شش‌سیم این گیتار الکتریک، یعنی John Browne Tao-6، ارزان‌تر از دو نسخه دیگر است و با قیمت ۱۵۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. نسخه‌های هفت‌سیم و هشت‌سیم نیز به‌ترتیب با قیمت‌های ۱۶۴۹ دلار و ۱۶۹۹ دلار در دسترس خریداران قرار خواهند گرفت. هر سه گیتار در حال حاضر در کشور کره جنوبی تولید می‌شوند و به‌زودی به بازار جهانی عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *