Double Down: حاصل همکاری جک وایت و MXR

پدال ام ایکس آر Double Down

Third Man Hardware، شرکت سازنده پدال افکت و لوازم جانبی گیتار که توسط جک وایت (Jack White)، نوازنده گروه White Stripes بنیان‌گذاری شده است، تا کنون چندین پدال موفق با همکاری شرکت‌های دیگر به بازار عرضه کرده است. اکنون، وایت و برند او از یک محصول دیگر رونمایی کرده‌اند که با همکاری بخش کاستم شاپ شرکت MXR طراحی شده است.

این محصول جدید که Double Down نام دارد، یک پدال سیگنال اسپلیتر و dual-boost به‌صورت همزمان است و از دو مدار تقویت‌کننده سیگنال MicroAmp شرکت MXR بهره می‌برد.

این پدال به یک جک ورودی و دو جک خروجی مجزا مجهز است که امکان اتصال آن به دو امپلیفایر جداگانه به‌صورت همزمان را فراهم می‌کنند. هر خروجی در Double Down، از مدار Micro Amp مجزای خود برخوردار است و نوازنده می‌تواند با تنظیم حجم صدای هر یک از خروجی‌ها به‌صورت جداگانه، صدای دو امپ متصل به پدال را یکسان سازد. به‌علاوه، این دو خروجی هر یک امکان تقویت سیگنال تا ۲۶ دسی‌بل بدون اعوجاج و اوردرایو را دارند.

Third Man Hardware x MXR Double Down

اما این تنها امکانی نیست که Double Down قادر به ارائه آن است؛ این پدال جذاب به یک سوییچ phase مجهز است که با فعال‌سازی آن، فاز سیگنال یکی از خروجی‌ها معکوس می‌شود. این قابلیت زمانی کارآمد است که یکی از دستگاه‌های متصل به پدال، یک معکوس‌کننده فاز در خود داشته باشد و بخواهید از تداخل سیگنال جلوگیری کنید. اما اگر در کنار به‌کارگیری تکنیک هارد پَنینگ، سیگنال چپ و راست گیتار خود را نیز عمداً از فاز خارج کنید، افکت استریوی بسیار وسیع و جذابی حاصل خواهد شد.

یک سوییچ تغییر حالت بای‌پَس نیز در Double Down تعبیه شده است که می‌توان با استفاده از آن، حالت بای‌پس پدال را از بای‌پس حقیقی (true bypass) به بافرشده (buffered bypass) تغییر داد.

جک وایت طی مصاحبه‌ای در مورد این پدال گفته است: «ما در Third Man Hardware همواره سعی در ساخت محصولاتی داریم که برای موزیسین‌های تمامی سبک‌ها مناسب باشد. پدالی مانند Double Down می‌تواند جذابیت بسیاری برای تمامی گیتاریست‌ها باشد و به عضو ثابت پدال‌بورد آنها تبدیل شود. می‌توانم پیش‌بینی کنم که افراد زیادی، از Double Down در ضبط وکال و یا برای افزودن افکت استریوی جذاب و وسیع به ساز خود استفاده خواهند کرد.»

پدال گیتار ام ایکس آر

Third Man Hardware x MXR Double Down تنها از طریق فروشگاه Reverb قابل خریداری خواهد بود. قیمت اعلام‌شده برای نسخه عادی این پدال، ۱۶۹.۹۹ دلار و برای نسخه ویژه آن که ترکیب رنگی معکوس نسبت به نسخه اصلی دارد و در تیراژی بسیار محدود تولید خواهد شد، ۲۴۲.۹۹ دلار است.

شایان ذکر است که نسخه ویژه این محصول، همراه با یک قوطی پیک عرضه می‌شود که شامل ۱۰ پیک گیتار خاص و جذاب است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *