Lizard Queen Octave Fuzz: حاصل همکاری JHS و EHX

پدال فاز Electro-Harmonix x JHS Lizard Queen Octave Fuzz

در جریان نمایشگاه NAMM 2023، دو کمپانی مشهور الکترو-هارمونیکس و JHS از یک پدال جدید به نام Lizard Queen رونمایی کردند که می‌تواند به یکی از محبوب‌ترین پدال‌های فاز سالهای اخیر بدل شود.

Lizard Queen نخستین بار حدود یک سال پیش توسط جاش اسکات (Josh Scott)، صاحب برند JHS Pedals، در یک ویدیو رونمایی شد. به عقیده اسکات، همواره جای خالی پدالی چون Lizard Queen در تاریخ الکترو-هارمونیکس محسوس بوده است و اکنون این محصول می‌تواند با صدا، ظاهر و حس منحصربه‌فرد خود، این جای خالی را به بهترین شکل پر کند.

Lizard Queen Octave Fuzz در دو نسخه به بازار عرضه می‌شود. نسخه نخست و بزرگتر، به‌صورت محدود و در تیراژ ۱۰۰۰ عدد تولید می‌شود و قیمتی بسیار بالاتر دارد. این نسخه تنها از طریق وب‌سایت JHS قابل خریداری است و احتمالاً به‌سرعت به فروش خواهد رفت. اما یک نسخه کوچکتر و تولید انبوه نیز از این پدال عرضه می‌شود که در بازارهای جهانی قابل خریداری است.

مدار پدال فاز Lizard Queen در اصل توسط جاش اسکات و به‌عنوان یک سرگرمی طراحی شد. او عاشق افکت‌های دهه‌های ۷۰ و ۸۰ شرکت Electro-Harmonix بود و این پدال را با الهام از آن افکت‌های تاریخ‌ساز طراحی کرد. بدنه این دستگاه، شباهت زیادی به پدال‌های دهه هفتادی EHX دارد و به طرحی از Daniel Danger مزین شده است.

پدال فاز الکترو هارمونیکس Lizard Queen Octave Fuzz

Lizard Queen Octave Fuzz Pedal که حاصل حدود دو سال همکاری JHS و EHX است، از سه ناب و یک فوت‌سوئیچ برخوردار است. ناب Volume، میزان خروجی را تنظیم می‌کند. ناب Balance، تُن پدال را میان دو حالت موسوم به Shadow و Sun تنظیم می‌کند. در حالت Shadow، نوازنده صدایی نرم‌تر با ساستین بیشتر در اختیار خواهد داشت که یادآور صدای پدال Big Muff PI است و در حالت Sun، به صدایی خشن‌تر و گزنده‌تر دسترسی دارد. البته رفتار ناب Balance، نسبت به تنظیمات Octave، تفاوت خواهد کرد.

آنطور که در ویدیوهای منتشرشده از Electro-Harmonix x JHS Lizard Queen Octave Fuzz Pedal به نظر می‌رسد، این پدال علاوه بر گیتار الکتریک، برای گیتار بیس نیز بسیار مناسب است و می‌تواند با این ساز نیز صدایی جذاب ارائه کند.

نسخه Limited Edition این محصول به همراه یک گواهی اصالت به دست خریدار می‌رسد. این نسخه، ۳۴۹ دلار قیمت دارد و همانطور که گفته شد، تنها ۱۰۰۰ عدد از آن تولید می‌شود. اما خوشبختانه نسخه Nano قیمت بسیار مناسب‌تری دارد و می‌توان با پرداخت ۹۹ دلار آن را از فروشگاه‌های معتبر سراسر جهان خریداری کرد.

منبع: MusicRadar و Gear News

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *