Andreas Kisser Soloist: حاصل همکاری نوازنده Sepultura و جکسون

Andreas Kisser Soloist Quadra: حاصل همکاری نوازنده Sepultura و جکسون

سالهاست که آندریاس کیسر (Andreas Kisser)، نوازنده گروه برزیلی سپولتورا (Sepultura)، از گیتارهای جکسون استفاده می‌کند و به همین دلیل، جای خالی مدل سیگنچر کیسر در کاتالوگ محصولات این شرکت شدیداً مشهود بود. اما سرانجام جکسون تصمیم گرفته است که به انتظار هواداران سپولتورا پایان دهد و در همین راستا، این کمپانی امروز از گیتار الکتریک آندریاس کیسر رونمایی کرد.

این ساز که مشخصاً برای دوستداران موسیقی متال طراحی شده است، Andreas Kisser Pro Series Signature Soloist Quadra نام دارد و از طراحی ظاهری خیره‌کننده‌ای برخوردار است.

بدون شک نخستین چیزی که در مورد گیتار سیگنچر کیسر توجه را به خود جلب می‌کند، طرح روی بدنه آن است که از آخرین آلبوم سپولتورا، یعنی Quadra، برگرفته شده است.

گیتار الکتریک جکسون Andreas Kisser Soloist Quadra

بدنه گیتار الکتریک Jackson Andreas Kisser Pro Series Signature Soloist Quadra از چوب nyatoh ساخته شده و دسته‌ای از چوب افرا (maple) به آن متصل شده است. درون دسته، میله‌های تقویت‌کننده‌ای از جنس گرافیت تعبیه شده است و فینگربوردی از چوب آبنوس بر روی آن قرار گرفته است. این فینگربورد که دارای شعاع (ریدیس) متغیر ۱۲-۱۶ اینچ است، میزبان ۲۴ فرت جامبو و اینلِی‌های Sharkfin است.

از نظر پیکاپ، این گیتار الکتریک در ساده‌ترین حالت ممکن است و تنها از یک پیکاپ بریج EMG 81 و یک ناب ولوم بهره‌مند است. به‌علاوه، آندریاس کیسر برای ساز سیگنچر خود، ترمولو بریج دو-قفله Floyd Rose 1000 را انتخاب کرده است که پیش‌تر در بسیاری از دیگر گیتارهای جکسون نیز مورد استفاده قرار گرفته و عملکرد خوب خود را به اثبات رسانده است.

از دیگر ویژگی‌های Jackson Quadra می‌توان به طول اسکیل ۲۵.۵ اینج، فینیش براق بدنه و دسته، عرض نات ۱٫۶۸۷۵ اینچ، قطعات فلزی آبکاری‌شده با کروم و تیونرهای دایکست اشاره کرد.

گیتار الکتریک جکسون Andreas Kisser Soloist Quadra

آندریاس کیسر در مورد همکاری خود با شرکت Jackson گفته است: «پس از سه دهه نوازندگی با گیتارهای جکسون، باعث افتخار من است که مدل سیگنچر خودم را عرضه کنم. من و اعضای تیم شرکت جکسون می‌خواستیم نواختن با Quadra راحت باشد، ظاهر بی‌نظیری داشته باشد و عملکرد و کیفیت بی‌نقصی ارائه کند و در نهایت نیز به این اهداف دست یافتیم.»

او در ادامه افزوده است: «به عقیده من، کاور آخرین آلبوم سپولتورا به نام Quadra، انتخاب بسیار خوبی برای بدنه این گیتار بود. این طرح، از گفتگوهایم با دوستان و آشنایانم و مطالعه و تحقیق بر روی تاریخچه پول الهام گرفته شده است. طرفداران سپولتورا مدت‌های مدید است که از من در مورد زمان عرضه گیتار سیگنچرم سوال می‌پرسند و بالاخره آن روز فرا رسیده است. اکنون آنها نیز می‌توانند همان سازی که من برای نواختن ریف‌ها و سولوهایم بر روی استیج استفاده می‌کنم را در اختیار داشته باشند.»

این گیتار الکتریک که در حال حاضر در کشور اندونزی تولید می‌شود،‌ از امروز، با قیمت ۱۳۹۹ دلار قابل خریداری است.

منبع: Guitar World
نویسنده: Jackson Maxwell

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *