افتتاح فروشگاه پیکاپ Gibson

پیکاپ گیبسون

نزدیک به یک قرن است که گیبسون، پیکاپ‌ گیتارهای خود را به‌صورت مستقل تولید می‌کند؛ اما تا به امروز، خریداری تمامی این پیکاپ‌ها به‌صورت مجزا چندان آسان نبود. حال، این شرکت یک فروشگاه آنلاین افتتاح کرده است که در آن، به‌صورت اختصاصی به فروش پیکاپ‌های خود می‌پردازد.

مانند گیتارهای گیبسون، پیکاپ‌های موجود در این فروشگاه نیز به سه دسته Historic ،Original و Modern تقسیم شده‌اند.

جیسون دیویدسون (Jason Davidson)، مسئول بایگانی و مدیر بخش توسعه محصولات گیبسون، درباره این فروشگاه می‌گوید: «پیکاپ‌های جدید قابل خریداری در این فروشگاه، در سه سری با نام‌های Historic ،Modern و Original عرضه می‌شوند تا با گیتارهای تولیدی ما از همین سری‌ها، سازگاری و همخوانی کامل داشته باشند. سری Original شامل پیکاپ‌هایی است که انحصاراً توسط گیبسون طراحی شده است. از این مدل‌ها می‌توان به P-90 Dogear و Dirty Fingers اشاره کرد. سری Modern، شامل پیکاپ‌هایی است که تنی مدرن تولید می‌کنند و سیم‌هایی چهار-هسته‌ای در خود دارند که امکان اتصال کنترل‌هایی وسیع به آنها را فراهم می‌کند. در سری Historic نیز پیکاپ استثنایی و مشهور Custombucker وجود دارد که پیش از این، تنها همراه با گیتارهای گران‌قیمت بخش Custom Shop قابل دسترس بود.»

سری Historic، شامل چهار مدل مختلف از Custombucker و دو ست جفت‌سازی‌شده از آن می‌شود و همانطور که انتظار می‌رود، قیمت آنها بالاتر از اعضای دو سری دیگر است. قیمت این سری از پیکاپ‌ها، از ۲۲۹ دلار برای یک Custombucker از نوع Alnico 3 با کابل دو-هسته‌ای و بدون پتانسیومر شروع می‌شود و گران‌ترین آنها نیز یک ست دوتایی از همین پیکاپ، با کاورهای طلایی سری Historic است که ۴۹۹ دلار قیمت دارد.

پیکاپ گیتار سری Historic

سری Original را می‌توان جامع‌ترین سری پیکاپ‌های Gibson دانست. این سری دربرگیرنده مدل‌های زیادی است که مهم‌ترین‌های آنها را می‌توان پیکاپ‌های P-90 در دو نوع soapbar و dogear، پیکاپ‌های مینی-هامباکر و دو مدل هامباکر ۷۰s Tribute و ۵۷ Classic دانست. ارزان‌ترین محصول خانواده Original، مدل‌های P-90 هستند که هر یک ۱۱۹ دلار قیمت دارند و گران‌ترین آنها نیز ۵۷ Classic با قیمت ۱۶۹ دلار است.

پیکاپ گیتار سری Original

سری Modern نیز اقتصادی‌ترین پیکاپ‌های گیبسون را شامل می‌شود و نام‌هایی آشنا همچون ۴۹۰R ،۴۹۸T و ۵۰۰T در کنار چند محصول دیگر در آن دیده می‌شوند. تمامی محصولات این مجموعه، ۹۹ تا ۱۱۹ دلار قیمت دارند و تنها استثنا، مدل ۴۹۰R با روکش طلاست که با قیمتی کمی بالاتر و معادل با ۱۲۹ دلار به فروش خواهد رسید.

پیکاپ گیتار سری Modern

تمامی محصولات سه سری Modern ،Original و Historic، هم‌اکنون در فروشگاه Gibson Pickup Shop قابل خریداری هستند.

نویسنده: Jackson Maxwell
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *