رونمایی Focusrite از نسل جدید کارت صداهای Scarlett

کارت صدا فوکوسرایت اسکارلت 4th gen

امروز، کمپانی فوکوسرایت (Focusrite) از نسل جدید سری کارت صداهای Scarlett رونمایی کرد. این محصولات شامل سه مدل Scarlett 2i2 ،Scarlett Solo و Scarlett 4i4 می‌شوند و از مشخصات بهتر، قطعات مدرن‌تر و قابلیت‌های جدیدی برخوردار هستند.

مدار این سه آدیو اینترفیس از نو طراحی شده است و به کانورترهای ۲۴ بیت/۱۹۲ کیلوهرتز سری کارت صداهای RedNet مجهز شده‌اند. به لطف این کانورتر، نسخه‌های جدید سری Scarlett از داینامیک رنجی معادل ۱۲۰ دسی‌بل و کیفیت صدایی بالاتر بهره‌مند هستند. به‌علاوه، دو مدل ۲i2 و ۴i4 به پری‌امپ‌هایی تجهیز شده‌اند که گِینی معادل ۶۹ دسی‌بل را به کاربر ارائه می‌کند و امپلیفایر هدفون آنها نیز اکنون قدرتمندتر از همیشه است.

همچنین همانطور که اشاره شد، فوکوسرایت قابلیت‌های جدیدی را نیز به این دستگاه‌ها افزوده است که شاید مهم‌ترین آنها، Auto Gain باشد. Auto Gain در عرض حدود ده ثانیه سیگنال را بررسی می‌کند و به‌طور خودکار گِین را در سطح مطلوب تنظیم می‌کند. زمانی که این قابلیت فعال می‌‌شود، قابلیتی دیگر به نام Clip Safe، به‌طور دائم میزان گین را رصد می‌کند و از کلیپینگ و ایجاد دیستورشن جلوگیری می‌کند.

همچنین دور ناب‌های گین این کارت صداها نیز یک حلقه نورانی با طراحی جدید وجود دارد که لِوِل سیگنال را به‌صورت بصری به کاربر نمایش می‌دهد.

نسل جدید کارت صدای Focusrite Scarlett 4th Gen

اگر با آدیو اینترفیس‌های Scarlett کار کرده باشید، احتمالاً با حالت Air آشنایی دارید که می‌تواند به وکال‌ و سازهای لید، درخشش و قدرت مضاعفی ببخشد. حال، در نسل چهارم این دستگاه‌ها، حالت Air به‌روزرسانی شده است و اکنون می‌تواند وجوه جدیدی به صدا بیفزاید.

این سه کارت صدا، از نظر تعداد ورودی/خروجی‌ با یکدیگر تفاوت دارند. مدل Solo تنها از یک پری‌امپ میکروفون و یک ورودی ساز/لاین Hi-Z برخوردار است، ۲i2 به دو پری‌امپ میکروفون و دو ورودی ساز/لاین Hi-Z مجهز است و ۴i4 از دو پری‌امپ میکروفون، دو ورودی ساز/لاین Hi-Z، دو ورودی لاین، چهار خروجی بالانس و ورودی و خروجی MIDI بهره‌‌مند است.

همچنین، می‌توان Scarlett Solo 4th Gen و Scarlett 2i2 4th Gen را در قالب یک بسته استودیویی به نام Solo Studio و ۲i2 Studio نیز خریداری کرد که در آن، میکروفون کاندنسر CM25 MkIII و هدفون پشت بسته SH-450 نیز وجود دارد.

هر یک از آدیو اینترفیس‌های Scarlett به همراه نرم‌افزار آهنگسازی Ableton Live Lite، اشتراک سه‌ماهه Pro Tools Artist، اشتراک دوماهه LANDR Studio و باندل Hitmaker Expansion (متشکل از پلاگین‌های مختلف مانند Antares Auto-Tune Access و NI MASSIVE) به دست خریدار می‌رسد.

قیمت و زمان عرضه Focusrite Scarlett 4th Gen

اعضای جدید سری Scarlett از امروز در بازار جهانی قابل خریداری هستند. قیمت رسمی این محصولات از قرار زیر است:

  • Scarlett Solo 4th Generation: $139.99
  • Scarlett 2i2 4th Generation: $199.99
  • Scarlett 4i4 4th Generation: $279.99
  • Scarlett Solo Studio 4th Generation: $249.99
  • Scarlett 2i2 Studio 4th Generation: $299.99

منبع: MusicRadar
نویسنده: Matt Mullen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *