رونمایی فندر از سازهای جدید California Series

رونمایی فندر از اعضای جدید مجموعه California Series

امروز شرکت فندر از چندین بیس و گیتار آکوستیک جدید از دو سری California و California Player رونمایی کرد و تنوع محصولات این دو مجموعه محبوب را گسترده‌تر کرد. این مدل‌های جدید شامل گیتار آکوستیک دوازده-سیم Villager، بیس آکوستیک اسکیل کوتاه Kingman Bass، گیتار دردنات King Vintage و چندین و چند مدل جذاب دیگر می‌شود که بدنه اغلب آنها از چوب خالص ساخته شده است. صفحه رویی اکثر گیتارهای سری California از جنس چوب سیتکا اسپروس و پشت و کناره‌های آنها از جنس چوب ovangkol ساخته شده و این امر، نوید صدایی گوش‌نواز و باکیفیت را می‌دهد. البته در برخی از مدل‌های اقتصادی‌تر مانند Monterey Standard نیز به جای چوب خالص، از لمینت استفاده شده است.

از دیگر نقاط اشتراک اغلب اعضای جدید سری California می‌توان به برخورداری از سیستم پیکاپ/پری‌امپ Fishman، پروفایل دسته V مدرن و هداستاک six-in-line (در این نوع هداستاک، هر شش تیونر در یک سمت قرار دارند) اشاره کرد.

به‌علاوه، مدل‌های گران‌قیمت‌تر این مجموعه، مانند Palomino Vintage و King Vintage به همراه هارد کیس و مدل‌های اقتصادی‌تر مانند Monterey Standard به همراه سافت کیس به دست خریدار می‌رسند که ارزش خرید آنها را دوچندان می‌کند.

گیتار آکوستیک فندر California Series
Malibu Vintage ،Vintage King و Vintage Palomino

بیایید ابتدا با گیتارهای آکوستیک California Vintage شروع کنیم که تلفیقی از مدل‌های مربوط به اواسط قرن بیستم با مشخصه‌های مدرن هستند.

سه مدل خانواده California Vintage عبارتند از Malibu که دارای بدنه سایز کنسرت است، Palomino که از بدنه auditorium برخوردار است و King که یک گیتار آکوستیک دردنات است. هر سه ساز، بر اساس طراحی‌های لئو فندر در اوایل دهه شصت میلادی خلق شده‌اند و از تاپ سیتکا اسپروس، پشت و کناره‌های ovangkol، بریسینگ Performance X و سیستم الکترونیک Fishman Sonitone Plus برخوردار هستند.

این سه گیتار به همراه یک هارد کیس و با قیمت ۸۹۹ دلار قابل خریداری هستند.

بیس آکوستیک فندر California Series
Kingman Bass

پس از آن، به مدل‌های خانواده California Player می‌رسیم که شامل Malibu ،Newporter و Redondo می‌شوند. این سه ساز تنها از نظر رنگ با نمونه‌های قدیمی‌تر خود متفاوت هستند. از جذاب‌ترین رنگ‌های جدید این گیتارها می‌توان به رنگ Candy Apple Red برای مدل Redondo Player و رنگ Surf Green برای گیتار Newporter Player اشاره کرد.

از نظر مشخصات فنی، اعضای سری California Player از دسته‌های C-شکل باریک، هداستاک استرتوکستری، صفحه رویی ساخته‌شده از چوب سیتکا اسپروس، صفحات پشتی و کناری ساخته‌شده از چوب ساپلی و سیستم پیکاپ/پری‌امپ Fishman Flex برخوردار هستند.

از میان این سه گیتار آکوستیک که هر سه ۴۴۹ دلار قیمت دارند، Malibu با طول اسکیل ۲۴ اینچ، کوچکترین اندازه را دارد. همچنین یک نسخه چپ‌دست از Redondo Player نیز به این سری اضافه شده است که تنها با فینیش Natural قابل خریداری است.

گیتار آکوستیک فندر California Series
Redondo Player

دیگر محصول جدید فندر، Monterey Standard نام دارد که ارزان‌قیمت‌ترین عضو از سری California به شمار می‌آید و بدنه آن، برخلاف اغلب هم‌خانواده‌هایش، از جنس چوب خالص نیست و از لمینت ساپلی ساخته شده است.

گیتار آکوستیک فندر Monterey Standard از دسته‌ای روان از جنس چوب ساپلی با پروفایل C باریک و لبه‌های فینگربورد گِردشده برای افزایش راحتی دست نوازنده برخوردار است. این شاخصه‌ها، در ترکیب با طول اسکیل نسبتاً کوتاه ۲۴.۷۵ اینچی، این ساز را به گزینه‌ای ایده‌آل برای نوازندگان جوان یا افرادی با دست‌های کوچک بدل می‌‌کنند. به‌علاوه‌، بدنه سایز متوسط Monterey Standard نیز نه‌تنها راحتی آن را افزایش می‌دهد، بلکه صدایی گرم و متوازن ارائه می‌کند که برای سبک‌های مختلف مناسب است.

این گیتار در دو رنگ Natural و Black Top (تاپ مشکی و بدنه رنگ چوب)، به همراه یک گیگ بگ، با قیمت ۳۷۹ دلار قابل خریداری است.

گیتار آکوستیک فندر California Series
Newporter Player

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، این رونمایی شامل چندین و چند ساز می‌شود و گیتارهای اشاره‌شده، تنها برخی از آنها بودند. از دیگر محصولات جدید فندر می‌توان به بیس آکوستیک اسکیل کوتاه Kingman Bass با قیمت ۵۹۹ دلار، گیتار آکوستیک California Special با قیمت ۷۴۹ دلار و گیتار دوازده-سیم Villager 12 با قیمت ۵۹۹ دلار اشاره کرد.

منبع: Guitar.com
نویسنده: Crystal Koe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *