همکاری شرکت‌های فندر و Loog در ساخت گیتارهایی جذاب برای کودکان

همکاری شرکت‌های فندر و Loog در ساخت گیتارهایی برای کودکان

امروز شرکت فندر در همکاری با شرکت کوچک Loog از دو گیتار الکتریک رونمایی کرد که به‌طور مشخص برای کودکان طراحی شده‌اند.

این دو ساز که از طرح آشنایی استرتوکستر و تلکستر برخوردارند، تنها دارای سه سیم هستند و بدنه بسیار کوچکتر و سبک‌تری نسبت به نمونه‌های اصلی خود دارند.

شرکت Loog Guitar چندین سال است که به تولید گیتار برای کودکان مشغول است و تا کنون گیتارهای الکتریک و آکوستیک سه-سیم متعددی را به بازار عرضه کرده است؛ گیتارهایی که با هدف ایجاد علاقه به موسیقی در خردسالان طراحی و تولید شده‌اند و با استقبال بسیار خوبی نیز از جانب خریداران روبرو شده‌اند. حال، این کمپانی در همکار با فندر کوشیده‌ است تا در عین حفظ شاخصه‌های بنیادین استرتوکستر و تلکستر، سایز و وزن بدنه آنها را تا حد امکان کاهش دهد.

البته خود فندر هم چند استرت و جزمستر با سایز کوچک در کاتالوگ محصولات خود دارد؛ اما آن سازها دارای شش سیم هستند و بیش از یک پیکاپ دارند و کنترل و نواختن آنها نیازمند مهارت بالاتری است.

گیتار الکتریک فندر
Fender x Loog Stratocaster

اعضای مجموعه Fender x Loog تنها دارای یک پیکاپ سینگل کویل و یک ناب کنترل ولوم هستند و همانطور که اشاره شد، فقط سه سیم دارند. شاید به نظر برسد که یادگیری نوازندگی گیتار با چنین سازهایی ایده چندان خوبی نیست؛ اما شرکت‌های سازنده بر این باورند که سادگی این استرتوکستر و تلکستر، پیچیدگی نواختن موسیقی را برای نوازندگان کم‌سن‌و‌سال کاهش می‌دهد و آنها را برای ورود به جهان گیتارهای شش-سیم آماده می‌کند.

Richard Bussey از شرکت فندر در مورد این محصولات می‌گوید: «ما با همکاری شرکت Loog کوشیده‌ایم ابزارهایی برای هنرمندان جوان فراهم کنیم که با استفاده از آنها بتوانند نخستین قدم‌های خود در سفر موسیقایی‌‌شان را با اطمینان بردارند. این همکاری هیجان‌انگیز به هنرمندان پرشور و آینده‌دار کمک می‌کند که خلاقیت خود را شکوفا کنند و آموزش موسیقی را هر چه سریع‌تر و آسان‌تر آغاز کنند. اکنون ستارگان راک فردا می‌توانند آکورد به آکورد، مهارت خود را پرورش دهند.»

دسته گیتارهای Fender x Loog Stratocaster و Fender x Loog Telecaster باریک و راحت است و نواختن آکوردهای سه-سیم را آسان می‌کند. این دسته از چوب افرا (maple) ساخته شده است و میزبان فرت‌بوردی از همین جنس با ۱۹ فرت است. بر روی این سازها، سیم معمولی گیتار الکتریک نصب شده است و کوک آنها نیز استاندارد (B ،E و G) است.

گیتار الکتریک فندر و Loog
Fender x Loog Telecaster

به‌علاوه، بدنه این محصولات به رنگ‌های آشنای فندر مزین است و مدل استرتوکستر با رنگ مشکی براق و مدل تلکستر با رنگ جذاب Sea Foam Green رنگ‌آمیزی شده است.

از دیگر مشخصات Fender x Loog Stratocaster و Fender x Loog Telecaster می‌توان به بدنه ساخته‌شده از چوب پالونیا (paulownia)، طول اسکیل ۲۰.۶ اینچ، نات ساخته‌شده از استخوان و وزن بسیار کم ۱.۱ کیلوگرم اشاره کرد.

این دو گیتار الکتریک به همراه فلش کارت‌هایی برای حفظ کردن آکوردها، چند پیک گیتار، کتابچه تاریخچه فندر و اپلیکیشن آموزش گیتار Loog عرضه می‌شوند و از امروز با قیمت ۱۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری هستند.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *