رد کردن

Noel Gallagher Riviera: یک گیتار جذاب از اپیفون

گیتار الکتریک اپیفون Noel Gallagher Riviera

روز گذشته، شرکت اپیفون در همکاری با نوئل گلگر (Noel Gallagher)، از یک نسخه زیبا از گیتار الکتریک Riviera رونمایی کرد؛ خبری که به‌خصوص می‌تواند برای طرفداران گروه موسیقی Oasis بسیار جذاب باشد.

این مدل جدید، از روی گیتار ریویرا ساخت سال ۱۹۸۳ گلگر ساخته شده است که در موزیک ویدیوی اثر مشهور گروه Oasis، یعنی Don’t Look Back In Anger نیز دیده می‌شود.

گیتار دهه هشتادی گلگر که جزو مجموعه شخصی اوست، طبق درخواست اپیفون در اختیار طراحان این شرکت قرار گرفته است تا با دقت تمام، آن را بازآفرینی کنند. طبق گفته اپیفون، رنگ و فینیش نمونه بازآفرینی‌شده، شباهت زیادی به ریویراهای تولیدشده در دهه هشتاد دارد. همچنین، پیکاپ‌های این ساز نیز مانند نسخه اصلی خود، از نوع Alnico Classic PRO هستند.

این گیتار الکتریک از بسیاری از دیگر مشخصه‌های نمونه اصلی نیز برخوردار است که از آن جمله می‌توان به پروفایل دسته SlimTaper و حرف E در بر روی پیک‌گارد و روکش تراس‌راد اشاره کرد. یک امضای چاپی از گلگر نیز در پشت هداستاک دیده می‌شود.

نوئل گلگر، در مورد پیشینه گیتار Riviera خود می‌گوید: «دلیل اینکه یک گیتار اپیفون خریدم، گروه بیتلز بود. دانشی در مورد گیتار نداشتم و در این حد می‌دانستم که این ساز، هم زیبا بود و هم حس خوبی به من می‌داد. در آن زمان، با اینکه نوازنده ماهری نبودم و خود را تنها یک آهنگساز می‌دانستم، می‌توانستم صدای بسیار خوبی با Riviera تولید کنم. به‌علاوه، رنگ آن هم بی‌نظیر بود.»

گیتار الکتریک اپیفون Noel Gallagher Riviera

گلگر در مورد خلق اثر بسیار مشهور خود، Don’t Look Back In Anger نیز می‌گوید: «اصلاً به یاد ندارم که چگونه Don’t Look Back In Anger را ساختم. تنها چیزی که از ساخت این قطعه به یاد دارم، این است که فرآیند ساخت آن را در پاریس انجام دادم!»

از دیگر مشخصات Gallagher Riviera می‌توان به بدنه ساخته‌شده از چوب افرا (maple)، فینیش براق، ۲۲ فرت مدیوم جامبو، تیونرهای ریخته‌گری‌شده، بریج LockTone Tune-O-Matic و پتانسیومترهای CTS اشاره کرد.

Epiphone Noel Gallagher Riviera، با قیمت ۸۹۹ دلار و به همراه یک هارد کیس، در بازار جهانی قابل خریداری است.

شایان ذکر است که به‌جز این گیتار الکتریک زیبا، گیبسون نیز اقدام به تولید یک نسخه بازآفرینی‌شده از ES-355 شخصی گلگر کرده است. Gibson Noel Gallagher 1960 ES-355 که توسط استادکاران Murphy Lab و در تعداد محدود (۲۰۰ عدد) ساخته می‌شود، حدود ده هزار دلار قیمت دارد.

منبع: Guitar.com و Epiphone
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *