D’Addario Dexterity Bands: یک ابزار جالب برای افزایش قدرت انگشتان

داداریو Dexterity Bands

اگر یک گیتاریست باشید، می‌دانید که نوازندگی طولانی‌مدت، خصوصاً با گیتار الکتریک و بیس، می‌تواند باعث خستگی و بروز درد در انگشتان دست فرت‌گیر (دست چپ در نوازندگان راست‌دست) شود.

طبیعتاً هرچه مهارت و تجربه بالاتری در نوازندگی پیدا کنید، می‌توانید مدت طولانی‌تری را بدون خسته شدن انگشتانتان به نواختن گیتار بپردازید. در کل، تمرین برای افزایش نیروی انگشتان و یادگیری نحوه صحیح گرم کردن آنها پیش از شروع نوازندگی، دو نکته کلیدی و مؤثر در روند یادگیری نوازندگی هستند و انجام صحیح آنها می‌تواند باعث تسریع پیشرفت شما شود.

به دنبال همین امر، شرکت داداریو (D’Addario)، یکی از مشهورترین سازندگان لوازم جانبی گیتار، از محصولی جدید رونمایی کرده که ادعا می‌کند ابزاری بسیار مفید برای نوازندگانی است که قصد ارتقای مهارت‌های فرت‌گیری خود را دارند.

با نگاهی به این محصول جدید که Dexterity Band Finger Exerciser نام دارد، احتمالاً روش کار آن را متوجه خواهید شد.

D'Addario Dexterity Bands

برای استفاده از این وسیله، تنها کافیست تا انگشتان دست خود را درون حلقه‌های آن قرار دهید و سفتی آن را به میزان دلخواه تنظیم کنید. پس از این کار، می‌توانید همانند قبل به تمرین و گرم کردن انگشتان خود بپردازید.

داداریو ادعا می‌کند که Dexterity Bands سه کاربرد دارد: ۱- تقویت چابکی و قدرت انگشتان و مچ دست، ۲- افزایش سرعت نوازندگی و ۳- تسهیل فرایند گرم کردن دستان پیش از اجرا.

به‌علاوه، این وسیله را می‌توان بدون ساز نیز استفاده کرد و از آن برای افزایش قدرت انگشتان کمک گرفت. گفته می‌شود که D’Addario Dexterity Bands، می‌تواند ابزاری بسیار مفید برای نوازندگان تمامی سازهای زهی اعم از بیس، گیتار الکتریک و بسیاری دیگر از سازهای مشابه باشد.

بسیاری از متخصصین و مدرسین گیتار بر این باورند که تمرین بدون گیتار، تأثیر مثبت بسیاری بر روی عملکرد نوازنده دارد. Dexterity Bands نیز امکان تمرین بدون استفاده از گیتار را به کاربر می‌دهد و احتمالاً کمک شایانی به او در ارتقای مهارت نوازندگی خواهد کرد.

D'Addario Dexterity Bands

شرکت D’Addario پیش از این نیز وسایل متعددی برای تمرین و گرم کردن انگشتان به بازار عرضه کرده بود که از مهم‌ترین‌های آنها می‌توان به FiddiLink ،Varigrip و Dynaflex اشاره کرد. اکنون، Dexterity Bands نیز به این مجموعه پیوسته است و در کنار این محصولات، یک سری جامع و کاربردی از وسایل تمرینی برای نوازندگان گیتار را تشکیل می‌دهد.

برخی از این محصولات، هم‌اکنون محبوبیت زیادی در میان نوازندگان دارند و به همین دلیل انتظار داریم که Dexterity Bands نیز با استقبال گرمی مواجه شود.

تمرین‌دهنده انگشتان Dexterity Bands، با قیمت ۱۰ دلار به بازار جهانی عرضه شده است.

نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *