رونمایی آدیو-تکنیکا از دو هدست ایده‌آل برای استریمرها

روز پیش، شرکت ژاپنی آدیو-تکنیکا، از عرضه دو هدست جدید به نام‌های ATH-M50xSTS و ATH-M50xSTS-USB خبر داد که به‌طور مشخص برای استریمرها طراحی شده‌اند.

همانطور که از نام این دو محصول مشخص است، آنها بر اساس هدفون مانیتورینگ مشهور ATH-M50x ساخته شده‌اند و همان کیفیت صدای تحسین‌شده را در اختیار کاربر می‌گذارند. اما افزون بر آن، ATH-M50xSTS و ATH-M50xSTS-USB به میکروفون‌های کاندنسری تجهیز شده‌اند که فناوری و مهندسی آنها از میکروفون‌های سری ۲۰ کمپانی آدیو-تکنیکا وام گرفته شده است و می‌توانند صدای کاربر را با کیفیتی حرفه‌ای دریافت کنند و به گوش مخاطب برسانند.

همانطور که اشاره شد، این هدست‌ها به همان درایور ۴۵ میلی‌متری هدفون M50x مجهز هستند که صدایی شفاف با تفکیک عالی و بیس قدرتمند تولید می‌کند.

ATH-M50xSTS و ATH-M50xSTS-USB

در جعبه هر یک از این دو محصول، دو جفت ایرپد متفاوت وجود دارد. یک جفت از ایرپد‌ها، شبیه به ایرپدهای M50x است و بهترین ایزولیشن و قدرت بیس را فراهم می‌آورد و یک جفت ایرپد دیگر، از ترکیب چرم مصنوعی و پارچه تنفس‌پذیر ساخته شده است و راحتی بهتری را رقم می‌زند.

میکروفون این هدست‌ها، دارای یک بازوی انعطاف‌پذیر است که به کاربر امکان می‌دهد تا موقعیت میکروفون در مقابل دهان خود را به‌دقت تنظیم کند. کپسول کاندنسر این میکروفون، با هدف ارائه صدایی غنی و یکدست با کیفیت استودیویی و کمترین میزان نویز پس‌زمینه طراحی شده است.

در صورتی که کاربر به میکروفون نیاز نداشته باشد نیز می‌تواند به‌سادگی بازوی آن را به سمت بالا هل دهد تا قطع شود.

هدست آدیو تکنیکا ATH-M50xSTS StreamSet
M50xSTS-USB (سمت راست) و M50xSTS (سمت چپ)

مهمترین تفاوت M50xSTS و M50xSTS-USB، در نحوه اتصال آنها به دستگاه‌های میزبان نهفته است.

M50xSTS دارای یک کابل دو متری با سرجک‌های ۳.۵ میلی‌متری (برای هدفون) و XLR (برای میکروفون) است. یک آداپتور سرجک ۳.۵ میلی‌متری به ۶.۳ میلی‌متری نیز درون جعبه این محصول قرار دارد.

از سوی دیگر، در انتهای کابل دو متری ATH-M50xSTS-USB، یک کانکتور USB-A قرار دارد که اتصال سریع به کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز و مک را امکان‌پذیر می‌کند. یک آداپتور USB-A به USB-C نیز این هدست را همراهی می‌کند. نقطه قوت ATH-M50xSTS-USB، بهره‌مندی آن از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال ۲۴ بیت است که کیفیت صدا را بهبود می‌دهد. همچنین کاربر می‌تواند در صورت تمایل، هنگام استفاده از این هدست، صدای دریافتی توسط میکروفون را بشنود و از ماهیت صدایی که به گوش شنوندگان می‌رسد، به‌خوبی آگاه شود.

هدست‌های آدیو-تکنیکا M50xSTS و M50xSTS-USB، به‌ترتیب با قیمت ۱۹۹ و ۲۲۹ دلار، روانه بازار شده‌اند و از امروز قابل خریداری هستند.

منبع: Audio-Technica و Videomaker
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *