رد کردن

AT2020USB-X: نسخه‌ای جدید از میکروفون محبوب آدیو-تکنیکا

میکروفون آدیو تکنیکا

چندی پیش، شرکت آدیو-تکنیکا از یک میکروفون USB جدید به نام AT2020USB-X رونمایی کرد؛ محصولی که می‌تواند ابزاری ایده‌آل برای تولیدکنندگان پادکست و استریمرها باشد.

این میکروفون، همانطور که از نامش پیداست، در واقع نسخه‌ای جدید از مدل مقرون‌به‌صرفه و مشهور +AT2020USB است که یک پورت USB-C و امکاناتی دیگر به آن اضافه شده تا کاربری آن تسهیل شود.

پورت USB، امکان اتصال دیجیتال AT2020USB-X به مجموعه‌ای از دستگاه‌ها، بدون نیاز به هیچ‌گونه درایور و به‌صورت Plug and Play را فراهم می‌کند.

میکروفون آدیو-تکنیکا

این راحتی اتصال و کاربری، در کنار کپسول کاردیوید تحسین‌شده این میکروفون، آن را به گزینه‌ای وسوسه‌انگیز برای استریمرها، تولیدکنندگان پادکست و حتی بسیاری از موزیسین‌ها و آهنگسازان تبدیل می‌کند.

مانند اکثر میکروفون‌های دیجیتال، AT2020USB-X نیز از یک خروجی هدفون برخوردار است که می‌توان با اتصال یک هدفون به آن، صدای در حال ضبط را به‌صورت زنده شنید. همچنین امکان تنظیم میکس خروجی از جک هدفون نیز در این میکروفون وجود دارد که با تنظیم آن، می‌توان صدای آمیخته به افکت و صدای خام در حال ضبط را همراه با یکدیگر شنید.

یک دکمه Mute در مرکز بدنه Audio-Technica AT2020USB-X تعبیه شده است که در واقع یک صفحه لمسی است. به گفته مهندسان شرکت سازنده، دلیل به‌کارگیری یک دکمه لمسی به جای یک دکمه مکانیکی در این میکروفون، کاهش نویز مکانیکی در مدار آن بوده است.

میکروفون آدیو-تکنیکا

ظاهر AT2020USB-X، مانند نسخه قبلی آن بسیار ساده است؛ اما در محفظه کپسول نسخه جدید یک چراغ LED قرار داده شده است که با اتصال USB روشن می‌شود و به جذابیت ظاهری میکروفون می‌افزاید. قابل تصور است که این ویژگی، جذابیت زیادی برای استریمرها داشته باشد.

میکروفون کاندنسر دیجیتال AT2020USB-X، همراه با یک پایه رومیزی، از امروز با قیمت حدود ۱۴۹ دلار قابل خریداری است. این میکروفون می‌تواند وسیله‌ای کاربردی برای بسیاری از افراد باشد و انتظار داریم همین امر نیز فروشی بسیار خوب را برای آن رقم بزند.

منبع: Sound on Sound و Audio-Technica
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *