۷ دلیل برای فراگیری گام‌ها

یاد گرفتن گام‌ها یک سرمایه‌گذاری است که نتیجه آن را بعداً خواهید دید.

ممکن است فکر کنید آموختن گام‌ها، کار پُرزحمت و کم‌فایده‌‌ای است. البته ممکن است کسی شما را به خاطر نواختن گام‌های بی‌شمار تحسین نکند، اما حقیقت آن است که یاد گرفتن گام‌ها ضروری است.

در این مقاله به ۷ دلیل می‌پردازیم که چرا باید عزم خود را جزم کنید و گام‌ها را یاد بگیرید:

۱. تقویت گوش

آموختن گام‌ها به شما کمک می‌کند که رابطه بین نت‌ها و جایگاه آنها بر روی دسته گیتار را بیاموزید. کسب این مهارت‌ برای هر گیتاریستی ضروری است.

۲. تقویت انگشتان

نواختن نت‌ها در طول دسته گیتار به توانایی شما در فراگیری آهنگ‌ها، ریف‌ها و لیدها کمک خواهد کرد؛ زیرا از این طریق خواهید آموخت که فاصله نت‌های موجود در گام را سریع‌تر بپیمایید.

۳. یادگیری آسان‌تر آهنگ‌ها

وقتی روی فراگیری گام‌ها کار کنید، آموختن آهنگ‌ها برای شما ساده‌تر خواهد شد؛ زیرا می‌دانید که نت‌های مورد نظر را در کجای دسته گیتار جستجو کنید.

۴. سریع‌نوازی

بسیاری از سولوها و ریف‌ها الگوهایی دارند که به‌طور مستقیم از گام‌ها استخراج شده‌اند. آموختن گام‌ها کمک می‌کند که با این الگوها آشنایی پیدا کنید و سرعت نوازندگی خود را ارتقا دهید.

۵. یادگیری سریع‌تر آکوردها

آکوردها از نت‌های موجود در یک گام تشکیل می‌شوند. با آموختن گام‌ها آگاهی بهتری از چگونگی ایجاد آکوردها به دست خواهید آورد.

۶. آهنگسازی

گام‌ها چارچوب تولید آهنگ هستند. با آموختن این چارچوب می‌توانید از آن به‌عنوان مبنایی برای خلق ملودی‌های خود استفاده کنید.

۷. نت‌خوانی

اولین قدم در نت‌خوانی، دانستن گام‌هاست.

هنگامی که فواید آموختن گام‌ها را در عمل مشاهده کنید، انگیزه بیشتری برای تمرین کردن خواهید داشت.

منبع: وب‌سایت Fender
نویسنده: Nick Stoubis
مترجم: کیان ایرجی

3 thoughts on “۷ دلیل برای فراگیری گام‌ها

  1. Rick میگوید:

    لطفا ویدیو هایی برای تئوری موسیقی هم بزارید مانند مود های مختلف (یونین و لیدین و…) یا گام های مختلف و اکورد ها هم بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *