Vox Clubman 60: امپلیفایری ایده‌آل برای گیتارهای هالو-بادی

امپلیفایر گیتار الکتریک وکس Clubman 60

روز گذشته، شرکت وکس (Vox) از یک امپلیفایر کوچک به نام Clubman 60 رونمایی کرد که در مدار خود، به لامپ‌های مدرن NuTube از شرکت Korg مجهز است.

شرکت وکس این امپ را به‌طور اختصاصی برای استفاده با گیتارهایی با بدنه سمی-هالو و هالو-بادی طراحی کرده است و ادعا می‌کند که این محصول، گزینه‌ای استثنایی برای گیتارهای الکتریک مذکور است.

Clubman 60 به دو کانال صوتی مجزا مجهز است که یکی از آنها، یک کانال کلین با هدروم بالاست و دیگری، صدایی شبیه به امپ‌های وینتج ارائه می‌کند.

کانال اول، سیگنال خود را به یک بلندگوی ۸ اینچی و یک توییتر انتقال می‌دهد و به نظر می‌رسد صدایی نزدیک به امپ‌های گیتار آکوستیک تولید خواهد کرد. طبق گفته وکس، این کانال که به یک ایکولایزر سه-باند نیز مجهز است، به‌گونه‌ای طراحی شده است که حتی در شدت صدای بالا نیز کلیپینگ سیگنال در آن رخ ندهد.

Vox Clubman 60

در مقابل، همانگونه که اشاره شد، کانال دوم Clubman 60 به‌گونه‌ای طراحی شده که تنی مشابه امپ‌های وینتج تولید کند و در همین راستا، به یک ایکولایزر دو-باند با تنظیمات بیس و تربل و یک مدار اوردرایو مجهز است.

شایان ذکر است که هر دو کانال‌ صوتی در این امپ، از افکت‌های کورِس و ریورب برخوردارند که می‌توان آنها را به‌صورت همزمان نیز بر روی سیگنال اعمال کرد.

اتصالات Vox Clubman 60 شامل یک ورودی AUX، یک خروجی هدفون و یک خروجی لاین می‌شوند. احتمال دارد که خروجی لاین در این دستگاه، از الگوریتم شبیه‌ساز صدای امپ نیز برخوردار باشد؛ اما این موضوع هنوز توسط وکس تأیید نشده است.

Vox Clubman 60

لامپ‌های Nutube، یک دستاورد نوین و جذاب از شرکت کرگ هستند که در سالهای اخیر، در بسیاری از محصولات این شرکت و برند‌های زیرمجموعه آن، به کار رفته‌اند. برخورداری Clubman 60 از این لامپ‌ها در مدار خود و ترکیب بلندگوی ۸ اینچی و توییتر در کابینت این امپلیفایر، آن را از رقبایش متمایز می‌سازد و نوید محصولی بسیار جذاب را می‌دهد. به‌علاوه، طراحی Clubman 60 به‌طور ویژه برای گیتارهای هالوبادی نیز آن را بیش از پیش به محصولی متفاوت تبدیل می‌کند. البته باید تا زمان عرضه این دستگاه به بازار و بررسی آن توسط مجلات معتبر منتظر ماند و دید که آیا این امپلیفایر، در عمل نیز محصولی ویژه است یا خیر. انتظار داریم که این امپ کوچک و جذاب، مورد استقبال گرم نوازندگان سبک جز قرار گیرد.

امپلیفایر گیتار الکتریک وکس Clubman 60، در بهار سال جاری و با قیمت ۳۸۳ دلار، به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

نویسنده: Michael Astley-Brown
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *