Apollo Twin X USB: جدیدترین نسخه از کارت صدای مشهور Universal Audio

کارت صدای یونیورسال آدیو Apollo Twin X USB

امروز، شرکت آمریکایی یونیورسال آدیو از عرضه کارت صدای Apollo Twin X USB خبر داد که به لطف بهره‌مندی از اتصال USB 3، تمام امکانات مدل مشهور Apollo Twin X را در اختیار کاربران ویندوز می‌گذارد.

در واقع، به‌جز اتصال USB، تمام شاخصه‌های این محصول با نسخه Thunderbolt آن یکسان است و از همان قابلیت‌ها، ۱۰ ورودی و ۶ خروجی برخوردار است.

در ادامه خبر، Universal Audio Apollo Twin X USB را به‌صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اتصالات Apollo Twin X USB

در پشت این کارت صدا، یک جفت پورت XLR/TRS تعبیه شده است که برای اتصال میکروفون یا منابع لاین-لول مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پورت‌ها به پری‌امپ‌های تحسین‌شده Unison مجهز هستند و سیگنال دریافتی از آنها را می‌توان با پلاگین‌های UAD-2 و نسخه شبیه‌سازی‌شده پری‌امپ‌های کلاسیک، پردازش کرد.

یک ورودی Toslink نیز امکان افزودن حداکثر هشت ورودی دیگر را با استفاده از پروتکل ADAT و یا حداکثر دو ورودی با بهره‌گیری از Optical S/PDIF فراهم می‌آورد. چهار خروجی لاین لول دیگر با سوکت‌های TRS نیز در پشت دستگاه تعبیه شده است.

به‌علاوه، در پنل جلویی یونیورسال آدیو Apollo Twin X USB نیز یک ورودی Hi-Z برای اتصال مستقیم ساز و یک خروجی هدفون ۶.۳ میلی‌متری به چشم می‌خورد.

کارت صدای یونیورسال آدیو Apollo Twin X USB

دکمه‌ها و کنترل‌های Apollo Twin X USB

اگر به پنل رویی Apollo Twin X USB نگاه کنید، احتمالاً نخستین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌کند، ناب بزرگ آن است که در ترکیب با دو دکمه Preamp و Monitor می‌تواند برای تنظیم گِین پری‌امپ هر کانال و بلندی صدای اسپیکر یا هدفون مورد استفاده قرار گیرد.

در زیر این کنترل‌ها، یک ردیف شش‌تایی از دکمه‌های نقره‌ای‌رنگ دیده می‌شود که دسترسی سریع به مواردی چون فیلتر های-پس، فانتوم پاور و تنظیمات ضبط استریو را امکان‌پذیر می‌کنند. به‌علاوه، همین دکمه‌ها می‌توانند برای میوت کردن کانال، دسترسی به قابلیت talkback، سوییچ کردن خروجی بین دو جفت اسپیکر مانیتورینگ و قابلیت‌های دیگر نیز به کار گرفته شوند.

پلاگین‌های UAD-2

این کارت صدا از دو تراشه DSP بهره‌مند است و امکان استفاده بی‌دردسر و بدون تأخیر از پردازشگرهای نرم‌افزاری UAD-2 در مراحل مختلف تولید موسیقی را به کاربر می‌دهد.

همچنین با خریداری این محصول، به بسته نرم‌افزاری Heritage Edition دسترسی پیدا خواهید کرد که مجموعه‌ای ارزشمند از نسخه‌های شبیه‌سازی‌شده پردازشگرهای سخت‌افزاری، از جمله کمپرسور Teletronix LA-2A، اکولایزر Pultec Passive، پری‌امپ ۶۱۰-B و ریورب Pure Plate را در اختیار شما می‌گذارد.

قیمت و زمان عرضه

کارت صدای یونیورسال آدیو Apollo Twin X USB، از امروز، با قیمت ۹۹۹ دلار قابل خریداری است.

منبع: Sound On Sound

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *