Choir: عروسک‌های آوازه‌خوان Teenage Engineering

روز گذشته، Teenage Engineering از یک سری محصول جدید رونمایی کرد که طبق رویه معمول این شرکت سوئدی، طراحی و کاربردی بسیار غیرمعمول و جذاب دارند.

این سری از محصولات شامل یک گروه هشت عددی از عروسک‌های چوبی به سبک عروسک‌های روسی می‌شود که با خواندن برخی از سرودهای کلاسیک و مشهور، شما را به وجد می‌آورند.

این عروسک‌ها را می‌توان از طریق کنترلر جدید Teenage Engineering، یعنی OP-1 Field و یا هر میدی کنترلر بلوتوثی دیگری کنترل کرد و با نواختن نت با کنترلر، آنها موسیقی شما را اجرا می‌کنند.

هر یک از این هشت عروسک چوبی، بازه آوایی ویژه‌ای دارد و می‌تواند به‌صورت تک‌خوانی یا بخشی از یک گروه کُر، موسیقی مورد نظر شما را بخواند.

عروسک‌های آوازه‌خوان Teenage Engineering

همانطور که گفته شد، درون عروسک‌های Choir، چند سرود ذخیره شده است که اکثر آنها سرودهای مناسبتی کلاسیک نظیر Deck The Halls و Auld Lang Syne هستند.

این سرودها با تکنیکی به نام ملودی کنترپوان (counterpoint melody) ساخته شده‌اند که در آن، دو یا چند ملودی مستقل و متفاوت، به‌صورت همزمان با یکدیگر نواخته می‌شوند و یکدیگر را کامل می‌کنند. متداول‌ترین شکل این تکنیک در موسیقی امروزی را می‌توان در نواخته شدن همزمان سینتی سایزر لید و بیس لاین شنید.

پس از انتخاب موسیقی مورد نظر، با لمسی آرام بر روی سر عروسک و یا ضربه‌ای کوچک بر روی میز، اجرای عروسک شروع می‌شود. با چرخاندن سر آن به سمت چپ و راست، حجم صدای آواز کم و زیاد می‌شود و طبق گفته شرکت سازنده، اگر صدای عروسک برایتان گوش‌خراش شد، تنها کافیست ضربه‌ای به سر او بزنید تا ساکت شود!

هر یک از اعضای سری Teenage Engineering Choir، شخصیت، ظاهر و بازه آوایی منحصر‌به‌فردی دارد و بدنه تمامی آنها از چوب راش ساخته شده است. با برداشتن سر عروسک‌ها، درون آنها یک تراشه که CPU بر روی آن قرار دارد و یک بلندگو دیده می‌شود. همچنین گفته می‌شود که باتری قابل شارژ این خوانندگان چوبی، توانایی تأمین نیروی مورد نیاز آنها برای اجرا تا ۴ ساعت به‌صورت مداوم را دارد.

عروسک‌های آوازه‌خوان Teenage Engineering

می‌توان گفت که Choir، حتی نسبت به محصولات غیرمعمول Teenage Engineering نیز جسورانه و عجیب به شمار می‌رود و بیش از آنکه یک محصول کاربردی باشد، یک پروژه هنری به نظر می‌رسد.

هر یک از این عروسک‌ها هم‌اکنون با قیمت ۲۴۹ دلار قابل خریداری هستند؛ قیمتی که باعث می‌شود خرید هر هشت عدد آنها، هزینه‌ای نزدیک به دو هزار دلار برای شما به دنبال داشته باشد.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *