SL-1200GR2: نسل جدید ترن‌تیبل مشهور Technics

گرامافون تکنیکس

اگر به ترن‌تیبل علاقه‌مند باشید، حتماً با سری مشهور SL-1200 شرکت ژاپنی تکنیکس (Technics) آشنایی دارید. این سری از محصولات که نخستین بار در اوایل دهه هفتاد به بازار عرضه شدند، علاوه بر طرفداران سیستم‌های Hi-Fi، موسیقی‌دوستان و مجموعه‌داران صفحه‌های vinyl، مورد استقبال چشمگیر دی‌جی‌ها نیز قرار گرفتند و جایگاه تکنیکس در عرصه تجهیزات موسیقی را به‌شدت تقویت کردند.

حال، این شرکت تصمیم گرفته است که از دو عضو جدید این سری کلاسیک رونمایی کند. این ترن‌تیبل‌ها که SL-1200GR2 و SL-1210GR2 نام دارند، نسبت به نسل قبلی خود، هم از نظر ظاهری و هم از نظر ساختاری دستخوش تغییراتی شده‌اند که عملکرد و جذابیت آنها را ارتقاء می‌دهد.

پیش از هر چیز باید بگوییم که تنها تفاوت دو مدل SL-1200GR2 و SL-1210GR2 رنگ آنهاست. بدنه SL-1200GR2 به رنگ نقره‌ای و بدنه SL-1210GR2 به رنگ مشکی است و تفاوت دیگری میان آنها وجود ندارد.

حال بیایید نگاهی عمیق‌تر به این دو مدل داشته باشیم.

ترن تیبل Technics SL-1200GR2
SL-1200GR2 (سمت راست) و SL-1210GR2 (سمت چپ)

نخستین وجه این ترن‌تیبل‌ها که نسبت به نمونه قدیمی‌شان بهبود یافته است، موتور دایرکت-درایو (بدون تسمه) آنهاست که طبق ادعای شرکت سازنده، اکنون از ثبات، دقت و عمر بالاتری برخوردار است. در این موتور جدید، لرزش‌ها کاهش یافته‌اند و هارمونیک‌های فرکانس‌های بالا کنترل‌شده‌تر هستند.

از سوی دیگر، دقت تبدیل الکترومغناطیسی پیکاپ بهبود یافته است. این امر می‌تواند برای افرادی که علاقه‌ای به تعویض پیکاپ و تُن‌آرم ترن‌تیبل خود ندارند، خبری خوش باشد.

علاوه بر این موارد، SL-1200GR2 و SL-1210GR2 به یک منبع تغذیه جدید مجهز شده‌اند که باعث کاهش نویز می‌شود. همچنین، برای کاهش مضاعف نویز، ساختار آلومینیومی دستگاه با دو لایه لاستیک جاذب پوشانده شده است.

از دیگر وجوه این دو ترن‌تیبل (گرامافون) که نسبت به نسل قبلی‌شان بهبود یافته‌ است، می‌توان به جزئیات ظاهری چون پرداخت سطح بدنه و همچنین، سازگاری با طیف وسیع‌تری از کارتریج‌ها اشاره کرد.

Technics SL-1200GR2 و SL-12120GR2 از حدود یک ماه دیگر در بازارهای جهانی قابل خریداری خواهند بود. قیمت این دو مدل، حدود ۲۲۰۰ اعلام شده است.

منبع: GearNews
نویسنده: Stefan Wyeth

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *