عرضه سه گیتار جدید از سری American Dream توسط Taylor

چند روز پیش، شرکت تیلور (Taylor) از سه گیتار آکوستیک جدید به نام‌های AD11e-SB ،AD12e-SB و AD17e-SB از سری محبوب American Dream رونمایی کرد.

AD11e-SB ،AD12e-SB و AD17e-SB، در واقع سه ساز در سه شکل بدنه Grand Theater ،Grand Concert و Grand Pacific هستند که همگی به نسخه‌ای زیبا از رنگ sunburst مزین شده‌اند و از تیغه‌های تقویتی V-Class در بدنه خود برخوردارند.

اولین اعضای سری گیتارهای American Dream، در سال ۲۰۲۰ و پس از تعطیلی موقت کارخانه مکزیک تیلور به بازار عرضه شدند و در واقع، راهی برای مقابله با تأثیرات منفی و شدید همه‌گیری کرونا بر روی درآمد این شرکت بودند.

گیتار آکوستیک تیلور AD11e-SB
AD11e-SB

هدف از تولید این سری، استفاده از ذخایر چوب و ظرفیت تولید موجود و بلااستفاده در کارخانه واقع در آمریکای تیلور و تولید اقتصاد‌ی‌ترین سازهای ساخت آمریکای این شرکت بود.

پس از گذشت چند سال از عرضه اولین محصولات سری American Dream به بازار، می‌توان گفت که این سری، موفقیت تجاری کم‌سابقه‌ای را برای تیلور رقم زده است و محبوبیت سازهای آن، روزبه‌روز در حال افزایش است. در طی این سه سال، اعضای این سری از سه عدد در زمان معرفی، به هفت عدد افزایش یافته و با این سه گیتار جدید نیز به ده عدد می‌رسد. می‌توان گفت که اکنون، سری American Dream به‌واقع یک سری جامع از گیتارهای جذاب و ارزنده است.

گیتار آکوستیک taylor AD12e-SB
AD12e-SB

مدل AD17e-SB از سه گیتار آکوستیک جدید سری American Dream، همانطور که از نامش پیداست، در واقع نسخه‌ای به‌رنگ سانبرست از مدل مشکی‌رنگ AD17-e است. این ساز، بدنه‌ای به شکل Grand Pacific دارد که برای ساخت بخش‌های جانبی و پشتی آن از چوب گردو و برای ساخت بخش رویی آن از چوب اسپروس بهره گرفته شده است.

دو مدل جدید دیگر سری American Dream، یعنی AD11e-SB و AD12e-SB، از نسخه‌هایی کوچک‌شده از دو شکل بدنه Grand Theater و Grand Concert برخوردارند و بدنه آنها با استفاده از همان ترکیب چوب موجود در مدل AD17e-SB، یعنی چوب گردو و اسپروس ساخته شده است. دسته هر سه گیتار، از چوب ماهون استوایی ساخته شده است و فرت‌بوردی از جنس چوب اکالیپتوس نیز بر روی آن قرار گرفته است.

taylor AD17e-SB
AD17e-SB

این گیتارهای آکوستیک جدید به سیستم پیکاپ Expression System 2 شرکت Taylor مجهز هستند تا ضبط صدای آنها آسان و با کیفیت بسیار بالا صورت گیرد و نوازنده بتواند در اجرای زنده نیز به‌خوبی روی آنها حساب کند.

گیتارهای Sunburst سری American Dream، هم‌اکنون در بازار جهانی قابل خریداری هستند. قیمت اعلام‌شده از سوی تیلور برای مدل AD11e-SB، هزار و هشتصد دلار و برای دو مدل AD12e-SB و AD17e-SB، دو هزار دلار است.

نویسنده: Matt Parker
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *