رونمایی Taylor از سه گیتار آکوستیک جدید

گیتار آکوستیک تیلور

ساعاتی پیش، شرکت آمریکایی تیلور (Taylor) از گیتارهای جدید سری ۴۰۰ رونمایی کرد که همگی به فینیش Tobacco Sunburst مزین شده‌اند و بدنه آنها با بهره‌گیری از چوب سیتکا اسپروس و رُزوود هندی ساخته شده‌ است.

این گیتارهای الکترو-آکوستیک عبارتند از یک مدل با بدنه Grand Pacific به نام ۴۱۷e، یک مدل با بدنه Grand Auditorium به نام ۴۱۴ce و یک مدل کوچک‌تر با بدنه Grand Concert به نام ۴۱۲ce. در واقع، این سازها را می‌توان نسخه‌ای جدید از اعضای قبلی سری ۴۰۰ دانست و تفاوت بنیادینی با مدل‌های قدیمی این سری ندارند.

اندی پاورز (Andy Powers)، طراح ارشد و مدیر اجرایی شرکت تیلور در مورد این سه مدل جدید می‌گوید:‌ «گیتارهای سری ۴۰۰ ابزارهای موسیقایی بی‌نقصی هستند و کیفیت و ظرافت بسیار بالایی دارند؛ اما در عین حال، آنقدر گران‌قیمت نیستند که از دسترس نوازندگان عادی دور باشند. اکنون تصمیم گرفته‌ایم تا با ایجاد بهبودهایی در گیتارهای این سری، فرصت درخشش بیشتر را به آنها بدهیم. جزئیات جدید این سازها، هویت بصری آنها را ارتقاء داده است تا با صدای حرفه‌ای‌شان همخوانی بیشتری داشته باشد.»

گیتار آکوستیک تیلور سری 400

گیتارهای جدید سری ۴۰۰ به اینلِی‌هایی موسوم به Finial مزین شده‌اند که با الهام از تزئینات کلاسیک در معماری طراحی شده‌اند. بدنه براق این سازها از حاشیه‌کاری سفیدرنگ برخوردار است و یک رُزت صدفی روی آنها به چشم می‌خورد. همچنین یک پیک‌گارد پوسته‌ لاک‌پشتی نیز برای این گیتارها در نظر گرفته شده است که در ترکیب با فینیش سان‌برست بدنه، ظاهر بسیار چشم‌نوازی به آنها بخشیده است. شایان ذکر است که این فینیش، یعنی Tobacco Sunburst، اخیراً در مدل‌های جدید سری American Dream نیز مورد استفاده قرار گرفته و نظر مثبت نوازندگان بسیاری را برانگیخته است.

هر سه مدل ۴۱۷e ،۴۱۲ce و ۴۱۴ce، به سیستم الکترونیک Expression System 2 مجهز شده‌اند. سیستم ES2 از یک پیکاپ بهره‌مند است که سه سنسور پیزو-الکتریک در آن تعبیه شده‌اند. این سنسورها، زمانی که انرژی آکوستیکی ساز از طریق سدل منتقل می‌شود، به‌شکلی طبیعی به آن واکنش نشان می‌دهند و سیگنال دریافتی را به پری‌امپ ساز ارسال می‌کنند.

گیتار آکوستیک تیلور

از دیگر مشخصات این سه گیتار آکوستیک می‌توان به بریسینگ V-Class، سیم‌های ساخت شرکت D’Addario، نات Tusq، سدل Micarta و تیونرهای تیلور اشاره کرد.

۴۱۷e ،۴۱۲ce و ۴۱۴ce، به همراه یک هارد کیس Deluxe، با قیمت ۳۰۰۰ دلار به بازار عرضه شده‌اند. شایان ذکر است که هر سه ساز در کشور آمریکا تولید می‌شوند.

منبع: MusicRadar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *