رونمایی Strymon از چهار پدال جدید از سری Midnight

شرکت آمریکایی Strymon روز گذشته از چهار پدال افکت جدید از سری Midnight Edition رونمایی کرد. این سری، در واقع یک مجموعه متشکل از نسخه‌هایی ویژه از پدال‌های عادی شرکت استرایمن است که بدنه آنها، به رنگی مشکی مزین شده است. هر چهار عضو جدید خانواده Midnight، به‌صورت محدود تولید خواهند شد و در صورت اتمام موجودی، دیگر هرگز تولید نمی‌شوند.

این چهار محصول، نسخه‌هایی ویژه از پدال‌های مشهور Volante ،Nightsky ،Zelzah و Compadre هستند که از بدنه و ناب‌های مشکی همراه با نوشته‌های سفید روی بدنه برخوردارند. در ادامه، نگاهی کوتاه خواهیم داشت به هر یک از این چهار پدال افکت.

Volante

Volante یک دستگاه اکو است که از سه حالت مختلف دیلِی و سه حالت کلی کارکرد برخوردار است و با انتخاب هر یک از حالات، رفتار فیدبک و پلی‌بک پدال تغییر می‌کند.

Strymon Volante Midnight Edition به چندین کنترل مجهز است که امکان شکل‌دهی بسیار جزئی و دقیق به افکت دیلی را به کاربر می‌دهند. همچنین، از افکت ریورب نیز در قالب یک شبیه‌سازی دقیق از ریورب فنر (spring reverb) برخوردار است.

امکان کنترل تمامی پارامترهای پدال دیلی Volante از طریق MIDI وجود دارد و همچنین، یک لوپر نیز درون آن تعبیه شده است.

NightSky

NightSky یک پدال ریورب همراه با یک فیلتر رزونانت شبیه به فیلترهای موجود در سینتی سایزرها است که می‌توان آن را با استفاده از امواج مدولاسیون کنترل کرد. گفته می‌شود که این قابلیت، امکانات طراحی صدای بسیاری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. پارامترهای NightSky نیز مانند Volante، از طریق MIDI قابل کنترل هستند؛ اما این دستگاه، به‌جای لوپر، به یک استپ سکوئنسر مجهز است.

Zelzah

Zelzah یک پدال فیزر است که می‌تواند افکت فیز را با تنی کلاسیک به زنجیره سیگنال بیفزاید. اما علاوه بر آن، این محصول به دلیل طراحی دوگانه خود که Strymon آن را دو پدال در یک بدنه می‌خواند، می‌تواند افکت‌هایی نظیر کورس، ویبراتو و فلنجر را نیز در اختیار نوازنده قرار دهد. Zelzah افکت فیز را در دو حالت چهار و شش مرحله‌ای ارائه می‌کند و توانایی تولید این افکت در قالب انولوپ را نیز دارد. تمامی پارامترهای این پدال را می‌توان با استفاده از MIDI، به‌صورت کاملاً مجزا، کنترل و تنظیم کرد.

Compadre

Compadre یک کمپرسور است که می‌تواند سیگنال را هم به‌صورت نامحسوس و هم به‌صورت کلاسیک فشرده‌سازی کند. این پدال به قابلیت gain boost نیز مجهز است که می‌توان آن را در دو حالت کلین (clean) و یا با کلیپینگ نرم تنظیم کرد. به‌علاوه، Compadre از چند حالت مختلف EQ نیز برخوردار است که بازه تنال نسبتاً وسیعی را در اختیار نوازنده قرار می‌دهند. یک ناب Mix نیز بر روی این دستگاه تعبیه شده است که افکت کمپرشن را به حالت موازی درمی‌آورد.

در پدال کمپرسور Strymon Compadre، علاوه بر امکان کنترل تمامی پارامترها از طریق MIDI، می‌توان بخش VCA را نیز از طریق یک پدال اکسپرشن دستخوش تغییر کرد.

پدال افکت Strymon

تاریخ عرضه و قیمت

در کنار این چهار محصول، دو عضو قبلی سری Midnight Edition، یعنی Riverside و Sunset نیز هنوز از طریق وب‌سایت Strymon قابل خریداری هستند. اما سایر اعضای این سری، دیگر در فروشگاه استرایمن موجود نیستند و همانطور که گفته شد، به دلیل تولید محدود، دیگر به فروش نخواهند رسید. البته بنا بر گفته Strymon، ممکن است تعداد انگشت‌شماری از آنها هنوز در فروشگاه‌های سراسر دنیا باقی مانده باشد.

Volante و NightSky با قیمت ۴۲۹ دلار، Zelzah با قیمت ۳۴۹ دلار و Compadre با قیمت ۲۹۹ دلار، هم‌اکنون و به‌صورت محدود، در فروشگاه‌های منتخب سراسر جهان قابل خریداری هستند.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *