رونمایی SPL از نسل دوم پری‌امپ میکروفون Crescendo Duo

رونمایی SPL از نسل دوم پری‌امپ میکروفون Crescendo Duo

روز گذشته، شرکت Sound Performance Lab یا به‌اختصار SPL، از نسخه‌ای جدید و بهینه‌سازی‌شده از پری‌امپ میکروفون دو کانال Crescendo Duo رونمایی کرد.

نسخه اول و اصلی این پری‌امپ، به‌خودی‌خود محصولی بی‌نقص و بسیار پیشرفته بود؛ به همین دلیل نیز نسل جدید آن که Crescendo Duo V2 نام دارد، شاهد به‌روزرسانی بزرگی نبوده و تنها کمی در جزئیات خود تغییر کرده است.

از مهمترین تغییراتی که در SPL Crescendo Duo V2 نسبت به نسخه اول آن صورت گرفته است، می‌توان به افزوده شدن تنظیماتی بیشتر به کنترل گین پله‌ای کانال‌ها و بدنه متفاوت این دستگاه اشاره کرد که اکنون به رنگ مشکی جذابی نیز مزین شده است.

یکی از ویژگی‌های چشمگیر و مهم Crescendo Duo V2، به‌کارگیری دو مسیر برق‌دهی ۶۰ ولت در آن است. طبق گفته شرکت SPL، این ویژگی باعث می‌شود که این پری‌امپ، هدروم بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود ارائه کند و در نتیجه، وارد کردن مدار آن به حالت اوردرایو تقریباً غیرممکن باشد.

کانال‌های ورودی در Crescendo Duo V2، از فانتوم پاور ۴۸ ولت با قابلیت فعال‌سازی به‌صورت مجزا برخوردار هستند و به امکاناتی نظیر سوییچ وارونه‌سازی پلاریته، فیلتر های-پس ۱۲۰ هرتز و یک سوییچ با نام VU-10 مجهز هستند که با فعال‌سازی آن، نشانگر عقربه VU هر کانال، شدت صدای ورودی را ده دسی‌بل کمتر از آنچه واقعاً هست نشان می‌دهد. این امکان زمانی کاربردی است که قصد ضبط اصواتی با شدت بالا را دارید و می‌خواهید حجم حدودی آن را با VU meter دستگاه پایش کنید.

پری امپ میکروفون SPL Crescendo Duo V2

کنترل گین هر یک از کانال‌های ورودی در پری‌امپ جدید SPL، به‌صورت مجزا و به‌وسیله دو ناب بزرگ با چرخش پله‌ای انجام می‌شود. این دو ناب، امکان تنظیم گین ورودی‌های Crescendo Duo V2 در یازده سطح مختلف (از ۱۸ تا ۷۰ دسی‌بل) را به کاربر می‌دهند. علاوه بر این، یک سوییچ به نام Output در پنل جلویی دستگاه تعبیه شده است که می‌توان با استفاده از آن، گین ورودی را به‌میزان ۱۰ دسی‌بل تنظیم کرد. در بالای سوییچ Output نیز یک سوییچ دیگر به نام Pad وجود دارد که فعال‌سازی آن، موجب کاهش حساسیت کانال‌های ورودی پری‌امپ به‌میزان ۲۰ دسی‌بل می‌شود. این امر، امکان دریافت سیگنال در سطح لاین و در نتیجه، اتصال انواع دستگاه‌های صوتی با خروجی لاین را به Crescendo Duo V2 می‌دهد.

تمامی اتصالات این پری‌امپ در پنل پشتی آن و در قالب جک‌های XLR تعبیه شده‌اند. این اتصالات شامل دو ورودی میکروفون و دو خروجی لاین موازی با آنهاست که می‌توان به‌وسیله آنها، سیگنال خروجی هر کانال پری‌امپ را بدون نیاز به هیچ‌گونه اسپلیتر، به دستگاه‌های میزبان متفاوتی انتقال داد. در کنار این شش جک XLR، یک سوییچ Ground Lift و یک کانکتور برق شهری IEC نیز دیده می‌شود که وظیفه انتقال برق به پاور داخلی دستگاه را بر عهده دارد.

پری‌امپ میکروفون SPL Crescendo Duo V2 در کشور آلمان ساخته می‌شود و هم‌اکنون با قیمت ۱۹۹۹ دلار قابل خریداری است.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *