Shure SM7dB: نسخه‌ای جدید از میکروفون مشهور SM7B

میکروفون شور

دیروز، شرکت آمریکایی شور (Shure) از عضو جدید سری میکروفون‌های SM7 رونمایی کرد. در این محصول که SM7dB نام دارد، کیفیت صدای مثال‌زدنی سری SM7 با یک پری‌امپ اکتیو داخلی ترکیب شده است تا فرایند ضبط صدا برای کاربران حرفه‌ای تسهیل شود.

SM7dB از نظر ساختار و کیفیت صدا، تفاوتی با مدل تحسین‌شده SM7B ندارد و در واقع، تنها وجه تمایز میان این دو محصول، پری‌امپ داخلی SM7dB است. این پری‌امپ با بهره‌گیری از تکنولوژی انحصاری شرکت Cloud طراحی شده است؛ اما تمام مراحل ساخت آن توسط مهندسان شرکت شور و با توجه به شاخصه‌های این میکروفون به‌خصوص انجام پذیرفته است.

با نگاهی به کنترل‌های EQ میکروفون SM7dB متوجه می‌شوید که حتی از این نظر نیز کاملاً با SM7B یکسان است. بر اساس گفته شرکت شور، این کنترل‌ها به کاربر کمک می‌کنند که بنا بر منبع صوتی و محیط، بهترین صدای ممکن را ضبط کند.

Shure SM7dB یک میکروفون داینامیک با الگوی قطبی کاردیوید (cardioid) است که همچون هم‌خانواده‌های خود، توانایی بالایی در دفع صداهای اضافه محیط دارد و به همین دلیل، ضبط صدای شفاف، تمیز و عاری از نویز را تسهیل می‌کند. همچنین، شاک‌مانت پنوماتیک و پاپ فیلتر این میکروفون، جلوی تأثیرگذاری نویز ناشی از لرزش، نفس و باد را می‌گیرند.

میکروفون Shure SM7dB

افزون بر تمام این موارد، شیلدینگ پیشرفته SM7dB، سدی مستحکم در برابر اختلالات الکترومغناطیسی ایجاد می‌کند تا دستگاه‌هایی چون مانیتور کامپیوتر و سایر تجهیزات صوتی نتوانند باعث ایجاد هام و نویز در صدای ضبط‌شده شوند.

اما بیایید به مهمترین نقطه قوت مدل جدید SM7dB بپردازیم که پری‌امپ داخلی آن است. این پری‌امپ می‌تواند گین اضافه‌ای معادل ۱۸ یا ۲۸ دسی‌بل را برای میکروفون فراهم کند و طبق گفته شور، نیاز به خرید یک پری‌امپ جداگانه را کاملاً از بین می‌برد. به‌علاوه، به لطف وجود این پری‌امپ، کاربران نیازی به اتکا به پری‌امپ داخلی کارت صدای (آدیو اینترفیس) استودیویی خود ندارند و احتمال بروز نویز و هیس در صدا پایین می‌آید؛ زیرا پری‌امپ برخی از آدیو اینترفیس‌ها، به دلیل عدم توانایی در تأمین گین مورد نیاز میکروفون‌هایی با حساسیت پایین، منجر به بروز هیس و نویز در صدا می‌شوند.

شرکت Shure در مورد محصول جدید خود می‌گوید: «SM7dB برای تمام کاربران با هر میزانی از تجربه و مهارت ایده‌آل است. گینی که پری‌امپ این میکروفون فراهم می‌کند، موجب می‌شود که حساسیت آن به سطح بهینه برای ضبط با آدیو اینترفیس‌های معمولی برسد. در نتیجه، همیشه گین کافی برای دریافت صدا با حداکثر شفافیت در اختیار کاربر قرار دارد و تمام افراد می‌توانند فارغ از کیفیت کارت صدای مورد استفاده خود، صدایی بی‌نقص ضبط و استریم کنند. همچنین، در مواقعی که به گین اضافه نیازی نیست، کاربر می‌تواند به‌راحتی پری‌امپ را غیرفعال کند.»

میکروفون شور SM7dB

SM7dB، همچون مدل SM7B، گزینه‌ای استثنایی برای ضبط آواز، کتاب صوتی، پادکست و در کل، صدای انسان است؛ اما افزون بر آن، می‌توان از این میکروفون برای ضبط صداهای بلند مانند درامز و امپلیفایر گیتار نیز بهره برد.

میکروفون Shure SM7dB از امروز، با قیمت ۴۹۹ دلار قابل خریداری است. این قیمت حدوداً صد دلار از نسخه بدون پری‌امپ، یعنی SM7B بالاتر است. به همین دلیل، احتمالاً کاربرانی که نیازی به پری‌امپ داخلی SM7dB ندارند و یک کارت صدا یا پری‌امپ میکروفون باکیفیت در استودیوی خود دارند، کماکان SM7B را ترجیح می‌دهند.

منبع: PetaPixel
نویسنده: Jaron Schneider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *