رونمایی سیمور دانکن از پیکاپ‌های سیگنچر جدید Slash

پیکاپ سیمور دانکن اسلش

چندی پیش، شرکت سیمور دانکن (Seymour Duncan) خبر از عرضه یک ست پیکاپ گیتار الکتریک جدید به بازار داد که با همکاری گیتاریست مشهور، اسلش (Slash) طراحی شده‌اند. این ست جدید که Slash 2.0 نام دارد، نسل جدیدی از ست پیکاپ مشهور APH-2 اسلش است و قرار است جایگزین این ست در سبد محصولات سیمور دانکن باشد.

اسلش، گیتاریست گروه موسیقی Guns n’ Roses را می‌توان یکی از مهمترین سفیران برند سیمور دانکن دانست. وی قریب به یک دهه است که از ست پیکاپ سیگنچر خود به نام APH-2 در گیتارهای خود استفاده می‌کند و اکنون، تصمیم به به‌روزرسانی آنها گرفته است.

گفته می‌شود که ست جدید Slash 2.0 از خروجی قوی‌تری نسبت به نسل اول خود برخوردار است و در عین حال، می‌تواند تن کلین و اوردرایو نسخه قلبی را نیز به نحو احسن بازتولید کند.

طبق گفته شرکت Seymour Duncan، اسلش به دلیل اجراهای اخیر خود با گروه‌های Myles Kennedy and The Conspirators و Guns n’ Roses، نیاز به پیکاپ‌هایی با خروجی قوی‌تر داشته و به همین دلیل، این ست پیکاپ جدید را با کمک این شرکت طراحی کرده است.

اسلش در این باره گفته است:«حس کردم به یک ست پیکاپ قوی‌تر برای اجراهای زنده نیاز دارم؛ پیکاپ‌هایی که بتوانند صدای ساز من را در میان شلوغی اصوات دیگر، به‌خوبی و با قدرت تمام به نمایش بگذارد.»

پیکاپ Seymour Duncan Slash 2.0

وی افزوده است: «به دلایلی نامعلوم، برخی از گیتارهای من حجم صدایی کمتر از سایر سازها دارند و تصمیم گرفتم که از سیمور دانکن درخواست کنم تا به‌طور اختصاصی برای آنها پیکاپ‌هایی با خروجی قوی‌تر تولید کند. این پیکاپ‌های جدید صرفاً حجم صدایی بیشتر دارند و هیچ‌گونه دیستورشنی نسبت به پیکاپ‌های قبلی من به صدا نمی‌افزایند. در واقع، در این ست جدید، گین بالاتری در کار نیست و تنها به شدت صدا افزوده شده است.»

به دلیل نیاز ویژه اسلش، ست Slash 2.0 از سیم‌پیچ فشرده‌تری برخوردار است که بدون افزودن دیستورشن اضافی، خروجی قوی‌تری به آن می‌بخشد. این امر بدین معناست که این ست می‌تواند تنی دقیقاً شبیه به ست APH-2 مشهور را با شدت صدایی بالاتر به ارمغان بیاورد که به لطف سیم‌پیچ متفاوت و آهنرباهای ریخته‌گری‌ Alnico 2.0 ممکن شده است.

اسلش در این باره گفته است:«Slash 2.0 در واقع شباهت بسیاری به ست APH-2 من دارد و از همان شفافیت بالا و تن ویژه برخوردار است. سیمور دانکن سعی داشته تا با ساخت این پیکاپ، دقیقاً همان تن مشهور ست قبلی من را با حجم صدایی بالاتر ارائه کند.»

ست پیکاپ Seymour Duncan Slash 2.0 در چندین رنگ از جمله مشکی، مشکی-نیکلی، طلایی، نیکلی، نیکلی خام و دو حالت مشکی-کرم تولید خواهد شد و به دو شکل ست و جداگانه به بازار عرضه شده است. قیمت اعلام‌شده از سوی سیمور دانکن برای ست این پیکاپ، ۲۳۸ دلار و برای نسخه جداگانه آن، ۱۱۹ دلار است.

نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *