رونمایی سیمور دانکن از پیکاپ سیگنچر لاری باسیلیو

پیکاپ گیتار سیمور دانکن

امروز، شرکت آمریکایی سیمور دانکن از حاصل همکاری خود با گیتاریست مشهور برزیلی، لاری باسیلیو (Lari Basilio) رونمایی کرد. این محصول که یک ست پیکاپ پَسیو است، پیش‌تر در گیتار الکتریک سیگنچر باسیلیو، یعنی Ibanez LB1 نیز به کار رفته بود و با تحسین نوازندگان و کارشناسان مواجه شده بود؛ اما تا امروز امکان خریداری آن به‌صورت جداگانه وجود نداشت.

این ست که متشکل از یک پیکاپ هامباکر و دو پیکاپ سینگل کویل است، می‌تواند به‌صورت همزمان صدای هامباکر، سینگل کویل‌ استرتوکستر و سینگل کویل تلکستر را در اختیار نوازنده بگذارد و در نتیجه، از انعطاف‌پذیری صوتی کم‌نظیری برخوردار است.

Seymour Duncan Lari Basilio Signature

سینگل کویلی که در پوزیشن نِک گیتار قرار می‌گیرد، صدایی شبیه به تلکستر ارائه می‌کند و سینگل کویل دیگر که برای پوزیشن وسط ساز طراحی شده است، صدایی استرتوکستری تولید می‌کند. پیکاپ بریج این ست نیز از نوع هامباکر است که توانایی تولید صدایی پانچی و شفاف را دارد.

برای اینکه عملکرد و انعطاف‌پذیری پیکاپ‌های سیگنچر Basilio به اوج برسد، اقداماتی جالب توجه در طراحی آنها صورت گرفته است. در ساخت این سه پیکاپ، از ترکیب آهنرباهای النیکو ۵، النیکو ۴ و النیکو ۲ بهره گرفته شده است تا صدایی متوازن با شفافیت کم‌نظیر پدید آید. اما آنچه بیشتر توجه را به خود جلب می‌کند، نحوه استفاده از این آهنرباها است. در هر دو پیکاپ‌ وسط و نِک، آن بخشی که زیر سیم‌های بم قرار می‌گیرد، دارای آهنرباهای النیکو ۵ است و آن بخشی که زیر سیم‌های تربل قرار می‌گیرد، در پیکاپ نک از آهنرباهای النیکو ۴ و در پیکاپ وسط از آهنرباهای النیکو ۲ بهره‌مند است. سیمور دانکن می‌گوید که به لطف این طراحی، حتی صدای پیچیده‌ترین آکوردها نیز با حداکثر وضوح تولید می‌شود.

گیتار الکتریک آیبانز
لاری باسیلیو به همراه گیتار الکتریک Ibanez LB1

این سه پیکاپ در گیتار الکتریک آیبانز Lari Basilio Signature LB1، به یک سیستم سوئیچینگ پیشرفته موسوم به dyna-MIX9 متصل شده‌اند که دست‌یابی به ۹ صدای مختلف را امکان‌پذیر می‌کند و همین امر، یکی از نقاط قوت گیتار سیگنچر باسیلیو محسوب می‌شود.

ست پیکاپ Seymour Duncan Lari Basilio Signature با کاورهای طلایی و کرومی عرضه خواهد شد. اگر بخواهید این ست را تهیه کنید، باید برای مدل کرومی ۳۷۷ دلار و برای مدل طلایی ۴۰۷ دلار بپردازید. البته این پیکاپ‌ها به‌صورت تکی نیز قابل خریداری هستند.

نویسنده: Michael Astley-Brown

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *