چقدر برای ساخت موزیکتان آماده اید؟

هر هنرمند نیاز به الهام دارد و البته هر هنرمند نیاز به محیطی کارآمد و منظم برای کار دارد. داشتن چنین سامانه ای برای هر موزیسین بسیار ضروری است خصوصا موزیسین هایی که موزیک خود را تهیه و تنظیم میکنند. از این پس به شرح مطالبی در همین راستا میپردازیم.

اراده مهمترین چیز است

اگر می خواهید موسیقی خود را به درستی تولید کنید، باید قادر به پیش بینی فضا و سبک مورد علاقه خود باشید. اگرچه قبل از هرچیزی باید تجهیزاتی بخرید و یک استودیو راه اندازی کنید، اما هیچ چیزی نباید شما را از هدفتان دور کند. هدف شما تهیه موسیقی خودتان است.

تا قبل از این، نوازندگی و ضبط دو امر کاملا جدا از هم بود اما این روزها آنها به هم گره خورده اند و ممکن است آهنگسازی و ضبط در کنار هم نتیجه ای درهم و برهم داشته باشد. در مطالب آینده به شما کمک خواهیم کرد تا قبل از تولید موسیقی هایتان یک چهارچوب منظم در ذهنتان صورت بگیرد.

نوازندگی گروهی

قدیم ها نوازندگان دانشی کم از نکات فنی ضبط صدا داشتند و زمان بسیار کمی را در استودیو سپری میکردند. هنگامی که آنها در استودیو بودند، همچنان گروهی مینواختند؛ چون ضبط و ویرایش نوار جدا از هم هنوز اختراع نشده بود. ضبط و نوازندگی گروهی نتیجه تمرینهای گروهی است و میتوان کنت بیسی را به عنوان یکی از سرشناس ترین نوازنده های این نوع ضبط در سبک جز معرفی کرد. اما امروزه اغلب موزیسین ها و آهنگسازها ایده های خود را در کامپیوتر و بصورت همنوازی با سمپل ها پرورش میدهند.

تا چه اندازه آماده اید؟

آماده سازی اولیه بسیار اهمیت دارد. در ضبط خانگی، این مساله حیاتیست که
یک، آهنگسازی شما تمام شده باشد. طوری که ترانه، سازبندی اولیه و تمام قسمت بندی ها، حتی به صورت چرک نویس ابتدایی کامل شده باشد.
دو، شما و موزیسین های دیگر که در ضبط نقش دارند، مواد اولیه آهنگ را تشکیل می دهید؛ پس برای ضبط آماده باشید.
سه، این ایده شماست که موزیک شما چگونه باشد؛ پس به هنگام ضبط از ایده خود دور نشوید.
چهار، شما یک سبک اولیه در ذهنتان داشتید که بر حسب آن اتودهای اولیه را زدید؛ آن را تا آخرین مرحله حفظ کنید.
پنچ، مکانی مناسب برای ضبط داشته باشید، حتی برای ساعتهای طولانی

گرد هم آورده:
امیر وفایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *