رونمایی PRS از چهار مدل جدید از سری SE

گیتار الکتریک پی آر اس

روز گذشته، شرکت آمریکایی PRS از چهار گیتار الکتریک جدید پرده برداشت که در ارزان‌قیمت‌ترین سری از سازهای این شرکت، یعنی سری SE جای می‌گیرند.

این چهار محصول جدید شامل نسخه‌ای ارزان‌قیمت از گیتار سیگنچر David Grissom به نام SE DGT و سه مدل SE McCarty می‌شوند که طبق گفته PRS، با هدف ارائه کیفیت و صدای مدل‌های گران‌قیمت این شرکت با قیمتی مناسب‌تر، طراحی و تولید شده‌اند.

SE DGT

گیتار الکتریک PRS SE DGT

بیش از یک ماه بود که PRS خبر از عرضه نسخه‌ای اقتصادی از گیتار سیگنچر David Grissom داده بود و اکنون، به‌طور رسمی از آن رونمایی کرده است.

نسخه اصلی این گیتار الکتریک که در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد و DGT David Grissom نام دارد، بر پایه سازهای McCarty شرکت PRS ساخته شده بود؛ اما در برخی از مشخصات خود با اعضای این سری تفاوت داشت. از چشمگیرترین این تفاوت‌ها می‌توان به برخورداری آن از پیکاپ‌های ویژه DGT، اینلی‌هایی به شکل ماه، بریج ترمولو و دسته‌ای با پروفایلی ویژه و کمی متفاوت از نمونه‌های عادی McCarty اشاره کرد.

همانطور که انتظار می‌رفت، SE DGT به نسخه S و مقرون‌به‌صرفه پیکاپ‌های DGT تجهیز شده است و از مشخصاتی مشابه نسخه اصلی خود، از جمله پروفایل دسته DGT و اینلی‌های به شکل ماه برخوردار است. البته که این اینلی تنها در یکی از فینیش‌های این گیتار الکتریک وجود دارد.

SE DGT از بدنه‌ای از جنس چوب افرا (maple) و ماهون (mahogany) برخوردار است که یک دسته از جنس چوب ماهون به آن متصل است. بر روی این دسته، فرت‌بوردی از چوب رزوود نصب شده است که شعاعی ۱۰ اینچی دارد و ۲۲ فرت نیز بر روی آن قرار گرفته است.

همچنین، دو پیکاپ هامباکر SE DGT به‌وسیله یک رابط کنترلی متشکل از دو ناب ولوم و یک ناب مستر تن کنترل می‌شوند که با کشیدن و فشردن آن، می‌توان به قابلیت coil-tapping دسترسی داشت.

در بخش سخت‌افزار، تمامی قطعات PRS SE DGT با نیکل پوشیده شده‌اند. به‌علاوه، این ساز به تیونرهایی با طراحی انحصاری PRS، یک بریج ترمولو و یک کاور تراس راد مزین به لوگوی DGT مجهز شده است.

گیتار الکتریک پی‌ آر اس SE DGT، از ماه فوریه، در دو رنگ Tobacco Sunburst (با اینلی‌های پرنده‌ای) و Gold Top (با اینلی‌های ماه‌شکل) و با قیمت‌های به‌ترتیب ۸۹۹ و ۸۴۹ دلار به فروش خواهد رسید.

SE McCarty 594

گیتار الکتریک پی آر اس SE McCarty 594

گیتار SE McCarty 594 در برخی از وجوه خود، به SE DGT شباهت دارد و همچون آن ساز، بدنه‌ای از چوب ماهون و تاپی از چوب افرا دارد.

دسته حاشیه‌کاری‌شده SE McCarty 594 از چوب ماهون ساخته شده است و به فرت‌بوردی از چوب رزوود با شعاع ۱۰ اینچ مجهز است که بر روی آن، ۲۲ فرت و اینلی‌های پرنده‌ای دیده می‌شود. این دسته به‌وسیله یک تراس راد از نوع PRS Double-Acting تنظیم می‌شود.

SE McCarty 594 که طول اسکیلی معادل ۲۴.۵۹ اینچ دارد، به دو پیکاپ هامباکر مجهز است که در واقع، نسخه‌ای مقرون‌به‌صرفه از پیکاپ‌های تحسین‌شده ۵۸/۱۵LT به شمار می‌آیند.

تنظیم و کنترل این پیکاپ‌ها، به‌وسیله یک ناب ولوم، دو ناب تن با قابلیت push/pull برای coil-tapping و یک سوییچ سه‌حالته صورت می‌گیرد.

در بخش سخت‌افزار، SE McCarty 594 بسیار شبیه به Core McCarty 594 است و از یک بریج دو-تکه PRS، تیونرهای وینتج و قطعات روکش‌شده با نیکل برخوردار است.

گیتار الکتریک PRS SE McCarty 594، در ماه فوریه، در سه رنگ Black Gold ،Faded Blue و McCarty Sunburst، با قیمت ۹۴۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

SE McCarty 594 Singlecut

گیتار الکتریک پی آر اس SE McCarty 594 Singlecut

گیتار سوم این رونمایی، نسخه‌ای سینگل‌کات از SE McCarty 594 است.

این ساز، جز در شکل بدنه خود، هیچ تفاوتی با مدل مذکور ندارد و در تمامی مشخصات خود، کاملاً شبیه به آن است.

SE McCarty 594 Singlecut از ماه فوریه و در سه رنگ Black Gold Burst ،Faded Blue و Vintage Sunburst، با قیمت ۹۴۹ دلار به فروش می‌رسد.

SE McCarty 594 Singlecut Standard

گیتار الکتریک PRS SE McCarty 594 Singlecut Standard

پی آر اس SE McCarty 594 Singlecut Standard نیز نسخه‌ای دیگر از دو گیتار الکتریک قبلی، با تفاوت‌هایی جزئی است. در واقع می‌توان گفت که تنها تفاوت این ساز با دو مدل دیگر، جنس بدنه آن است که تماماً از چوب ماهون ساخته شده است.

در سایر بخش‌ها، این گیتار الکتریک هیچ تفاوتی با SE McCarty 594 Singlecut و SE McCarty 594 ندارد و به همان سخت‌افزار، پیکاپ‌ها و اجزای الکترونیکی تجهیز شده است.

SE McCarty 594 Singlecut Standard، از ماه فوریه، در دو رنگ Tobacco Sunburst و Vintage Cherry و با قیمت ۸۲۹ دلار، در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

نویسنده: Jackson Maxwell
مترجم: امیر تولی

2 thoughts on “رونمایی PRS از چهار مدل جدید از سری SE

  • پشتیبانی گیتارایران میگوید:

   وقت بخیر،
   متأسفانه زمان موجود شدن این گیتارها مشخص نیست.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *