Mavis: یک سینتی‌سایزر مقرون‌به‌صرفه از موگ

سینتی سایزر موگ

روز گذشته، شرکت آمریکایی موگ (Moog)، از یک سینتی سایزر نیمه-ماژولار مقرون‌به‌صرفه به نام Mavis رونمایی کرد.

این محصول مناسب افرادی است که به صدای بی‌بدیل سینتی‌سایزرهای موگ علاقه‌مند هستند، اما تمایلی به خرید مدل‌های گران‌قیمت‌تر این شرکت ندارند.

Moog Mavis امکان کار به‌صورت یک دستگاه مستقل را دارد؛ اما این سینت آنالوگ در واقع بدین منظور طراحی شده است که به‌عنوان یک یونیت به ستاپ یورورک (Eurorack) شما اضافه شود. از جمله ویژگی‌های کلیدی این محصول می‌توان به یک پچ‌بِی ۲۴ نقطه‌ای و یک اسیلاتور با مدولاسیون پهنای پالس (Pulse Width Modulation) اشاره کرد.

همانند اکثر محصولات موگ، Mavis نیز از یک فیلتر لو-پس نردبانی ۲۴- دسی‌بل، یک LFO و یک اِنوِلوپ چهار-مرحله‌ای برخوردار است. همچنین این مدل، اولین سینت موگ است که به یک مدار Wavefolding مجهز است. این قابلیت، با تغییر شکل موج و به‌اصطلاح تا کردن آن، بازه‌ای وسیع از صداها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

یک مدار Sample and Hold نیز در Mavis تعبیه شده است که کاربر می‌تواندبا پچ کردن آن به اجزای دیگر سینت، به آنها الگوهای CV رندوم بفرستد و بدین نحو بر روی آنها تأثیر بگذارد. یکی از مصارف این مدار، قرار دادن سینتی‌سایزر بر روی حالت اجرا به‌صورت سکوئنس تصادفی است.

سینتی سایزر موگ

یکی از نکات جالب توجه در مورد Mavis این است که همانند برخی دیگر از محصولات موگ، وظیفه سر هم کردن اجزای دستگاه بر عهده کاربر است. البته طبق گفته شرکت سازنده، پروسه مونتاژ این سینتی‌سایزر بسیار ساده است و نیازی به مهارت‌هایی نظیر لحیم‌کاری ندارد. تنها لازم است که کیس و ناب‌های یونیت را بر روی بُرد آن سوار کنید و پیچ‌ها را به وسیله یک پیچ‌گوشتی ببندید. تنها مرحله‌ای که ممکن است کمی وقت‌گیر باشد، بستن بیست مهره متعلق به جک‌های پچ‌بِی است.

موگ Mavis به یک کیبورد یک-اکتاو مجهز است که می‌توانید به وسیله آن، بدون نیاز به اتصال سینتی‌سایزر به یونیت‌های دیگر و پچ کردن و تنها با اتصال دستگاه به برق و یک ورودی صوتی، شروع به نواختن با سینت کنید.

همچنین مانند سایر محصولات Eurorack شرکت موگ، Mavis نیز همراه با بسته‌ای جامع از آموزش‌ها و الگوهای پچینگ عرضه می‌شود که یادگیری پچینگ و طراحی صدا را ساده می‌کند.

Moog Mavis از امروز و با قیمت ۳۴۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *