رونمایی Mooer از دو گیتار هِدلِس هوشمند

گیتار الکتریک موئر

یک سال پیش، شرکت Mooer با رونمایی از گیتارهای هوشمند GTRS، توجه بسیاری از نوازندگان را به خود جلب کرد.

این گیتارهای الکتریک منحصر‌به‌فرد که نخست از طریق پلتفرم IndieGoGo معرفی شدند، ثمره یک پروسه تحقیق و توسعه طولانی بودند و از یک ناب به نام Super Knob نیز برخوردار بودند که امکاناتی باورنکردنی را در اختیار نوازنده قرار می‌داد.

اکنون، شرکت Mooer از یک سری جدید با نام Wing Series رونمایی کرده است که مانند گیتارهای مذکور، هوشمند هستند و بدنه‌ای به سبک استرتوکستر دارند؛ اما به صورت هدلس (headless) طراحی شده‌اند و بر روی دسته خود هداستاک ندارند.

سری Wing شامل دو مدل مالتی-اسکیل با نام‌های W800 و W900 است که هر دو، ویژگی‌های ساختاری یکسانی دارند. این سازها، بدنه‌ای از چوب آلدر (توسکا) دارند و یک دسته با پروفایل C-شکل از چوب میپل (roasted flame maple)، با پیچ به بدنه آنها متصل شده است.

از دیگر ویژگی‌های مهم W800 و W900 می‌توان به فرت‌های اریب آنها اشاره کرد که بر روی فرت‌بوردی از جنس رُزوود هندی (Indian rosewood) با شعاع ۱۲ اینچ قرار گرفته‌اند. بر روی فرت‌بورد، یک نات ۴۲ میلی‌متری استخوانی و اینلی‌های نقطه‌ای نیز به چشم می‌خورد.

گیتار هوشمند دیجیتال GTRS
Mooer W800

در بخش سخت‌افزار، این دو گیتار الکتریک به یک بریج اختصاصی GTRS HL-I مجهز هستند که طراحی هدلس آنها را ممکن ساخته است. در امتداد این بریج نیز یک پیک‌گارد فلزی و دو پیکاپ ویژه با نام‌های GTRS HM-2N و HM-2B قرار گرفته است. کنترل این پیکاپ‌ها به وسیله یک سوییچ انتخاب پیکاپ سه‌حالته و ناب‌های تن و ولوم صورت می‌گیرد.

اما با اختلاف، چشمگیرترین نکته در مورد گیتارهای Wing Series، ناب موسوم به Super Knob است؛ نابی که به‌تنهایی، ۱۱ شبیه‌سازی گیتار، ۱۲۶ افکت، ۴۰ الگوی درام جهت هم‌نوازی، ۱۰ حالت مختلف مترونوم و یک لوپر هشتاد ثانیه‌ای را در اختیار نوازنده قرار می‌دهد!

کارکرد این ناب، وابسته به یک اپلیکیشن اختصاصی به نام GTRS APP است که در واقع، مجموعه‌ای بزرگ از افکت‌های سری GE شرکت موئر است. GTRS APP امکان ساخت، ذخیره‌سازی و بارگذاری ۳۶ پریسِت را به Super Knob می‌دهد. همچنین در صورت اتصال این اپ به گیتار، سوییچ انتخاب پیکاپ می‌تواند نقش یک سوییچ برای تغییر پروفایل‌های شبیه‌سازی را ایفا کند.

به‌علاوه، سازهای Wing Series از نسخه ۵ فناوری بلوتوث برخوردار هستند که امکان تمرین با هدفون بی‌سیم و اجرا بدون نیاز به کابل را فراهم می‌کند.

گیتار الکتریک موئر
Mooer W900

با اینکه W800 و W900 بسیار شبیه به یکدیگر هستند، اما تفاوت‌هایی کلیدی نیز میان آنها وجود دارد.

همانطور که گفته شد، هر دو گیتار به سیستم هوشمند GTRS مجهز هستند؛ اما W900 به نسخه G150 و W800 به نسخه G100 این سیستم تجهیز شده است. به همین دلیل، دوام شارژ باتری داخلی W900 کمی بالاتر است و توانایی ۱۲ ساعت کار به‌صورت مداوم را دارد. دوام شارژ باتری G100 حدود دو ساعت کمتر است و می‌تواند انرژی مورد نیاز سیستم را برای ۱۰ ساعت کار پیاپی فراهم کند.

علاوه بر این، W900 از یک فرستنده بی‌سیم UHF داخلی برخوردار است که با گیرنده بی‌سیم Mooer GWU4 همخوانی دارد و می‌توان با اتصال آنها به یکدیگر، تا ۱۵ متر از ساز فاصله گرفت.

همچنین تفاوت‌هایی ظاهری نیز میان این دو گیتار الکتریک وجود دارد؛ برای مثال، W800 تنها در سه رنگ غیر متالیک با نام‌های Pearl White ،Pearl Pink و Pearl Black عرضه می‌شود. در حالی که W900 در سه رنگ متالیک با نام‌های Aurora Pink ،Aurora Purple و Aurora Green به فروش خواهد رسید.

مدل W800 هم‌اکنون با قیمت ۱۰۷۰ دلار قابل خریداری است؛ اما مدل W900 هنوز به بازار عرضه نشده است و قیمتی نیز از سوی Mooer برای آن اعلام نشده است.

نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *