Mark VII: پرچمدار جدید Mesa/Boogie

چند ساعت پیش، شرکت Mesa/Boogie از امپلیفایر پرچمدار جدید خود رونمایی کرد. این محصول که Mark VII نام دارد، در دو حالت کامبو و هد تولید خواهد شد.

طبق گفته مسا/بوگی، Mark VII، شاهکار رندال اسمیت (Randall Smith)، مؤسس این شرکت است و مهمترین محصول طراحی‌شده توسط اسمیت طی نیم قرن فعالیت مستمر در زمینه طراحی امپلیفایر گیتار به شمار می‌آید.

این محصول جدید، از یک پری‌امپ سه‌کانال نه‌حالته و یک مدار پاور از نوع Simul-Class برخوردار است که می‌تواند سیگنال خروجی را در سه واتاژ مختلف، با تن‌هایی متفاوت ارائه کند.

Mark VII، با وجود اندازه کوچک‌تر از هم‌خانواده‌های خود، از تمامی امکانات معمول موجود در سایر مدل‌های پرچمدار Mesa/Boogie بهره‌مند است. این امپ ۹۰ وات، به یک ایکولایزر گرافیکی پنج‌باند، افکت ریورب مجزا برای هر کانال، افکتز لوپ و امکان تغییر قدرت خروجی مجهز است. همچنین قابلیت شبیه‌سازی کابینت CabClone IR DI Direct Interface نیز در آن تعبیه شده است که تمامی پریست‌ها و امکانات نسخه مستقل CabClone را ارائه می‌کند. البته نسخه به‌کاررفته در این دستگاه، امکان تعیین هشت کابینت Rectifier و Boogie را نیز به کاربر می‌دهد.

Mesa/Boogie Mark VII

در مدار پری‌امپ Mark VII، پنج لامپ ۱۲AX7 و در مدار پاور امپ آن نیز چهار لامپ ۶L6 تعبیه شده است که امکان تولید توانی معادل با حداکثر ۹۰ وات را به دستگاه می‌دهند. بایاس این امپ تیوب را نیز می‌توان با استفاده از یک سوییچ، به EL34 تغییر داد تا تن آن به شکلی مشهود تغییر کند. همچنین همانطور که گفته شد، یک کاهنده داخلی در مدار این دستگاه تعبیه شده است که امکان کار با قدرت خروجی ۴۵ و ۲۵ وات را نیز به آن می‌دهد.

اگر قصد داشته باشید بدون سر و صدا و آزردن همسایه‌ها تمرین کنید نیز می‌توانید هدفون خود را به خروجی هدفون Mark VII متصل کرده و در سکوت کامل به تمرین بپردازید.

Mesa/Boogie Mark VII، هم‌اکنون و در سه حالت رک‌مانت ۱۹ اینچی، هد و کامبو قابل خریداری است. قیمت اعلام‌شده برای یونیت‌های رک و هد، ۳۴۹۹ دلار و برای یونیت کامبوی آن، ۳۷۹۹ دلار است. شایان ذکر است که یونیت کامبو، به یک اسپیکر ۸ اهمی Celestion Custom 90 مجهز است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *