Modwave MkII: نسل جدید سینتی‌سایزر تحسین‌شده کورگ

سینتی‌سایزر Korg Modwave mkII

روز پیش، شرکت ژاپنی-آمریکایی کورگ (Korg) از نسل جدید سینتی‌سایزر Modwave پرده برداشت که نسبت به نسخه اول آن، به قابلیت‌هایی جدید همچون امکان پلی‌فونی به میزان دو برابر نت‌های نسل قبلی و امکانات ماژولیشن گسترده تجهیز شده است.

این سینت وِیوتیبل جدید که به‌سادگی Modwave mkII نام گرفته است، دارای ۲۰۰ جدول موج به‌صورت پریست است که هر یک، از حداکثر ۶۴ شکل موج به‌صورت ترکیبی برخوردارند و به لطف بهره‌مندی سینت از سی پارامتر موسوم به Modifier و ۱۶ پارامتر دیگر موسوم به Morph Type، به‌صورت پویا و در حین نوازندگی پردازش می‌شوند.

یک ویژگی موسوم به A/B Blend نیز در Korg Modwave mkII تعبیه شده است که می‌توان با استفاده از آن، صدایی ترکیبی و دوگانه از همگام‌سازی دو جدول موج با یکدیگر تولید کرد. همچنین همانطور که گفته شد، این سینتی‌سایزر جدید، قدرت پلی‌فونی بسیار بالاتری نسبت به نسل قبلی خود دارد و اکنون، می‌تواند تا حداکثر ۶۰ آوا را به‌صورت همزمان تولید کند.

علاوه بر اینها، کاربران Modwave mkII می‌توانند با اتصال این سینت به کامپیوتر و استفاده از نرم‌افزار رایگان Editor/Librarian، انواع جدول موج را به حافظه داخلی این دستگاه بیفزایند. نکته جالب اینجاست که این سینتی‌سایزر از فرمت استاندارد Serum نیز پشتیبانی می‌کند که امکان بارگذاری مجموعه‌ای عظیم از پریست‌ها و جداول موج در آن را فراهم می‌سازد. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار WaveEdit که بر روی بسیاری از دستگاه‌های دیجیتال متداول قابل دریافت است، جداول موج خود را طراحی کرده و آن را در سینت ذخیره کنند.

سینتی سایزر کورگ Modwave mkII

هر بخش موسوم به Program در Modwave mkII، از دو اسیلاتور Wavetable و یک ساب‌اسیلاتور یا noise generator برخوردار است و همچنین، ۱۲ نوع فیلتر دیجیتال و استریو را در اختیار نوازنده قرار می‌دهد. این دوازده فیلتر شامل نسخه‌هایی شبیه‌سازی‌شده از فیلتر سینت‌های مشهور کورگ همچون MS-20 و Polysix می‌شوند و همچنین نسخه‌ای ارتقاءیافته از طراحی Multi Filter نیز در میان آنها وجود دارد.

یک سیستم ماژولیشن بسیار منعطف در Modwave mkII وجود دارد که امکان تنظیم و اتوماسیون تقریباً تمامی پارامترهای ساز را با استفاده از چهار انولوپ قابل برنامه‌ریزی، پنج LFO، دو پردازنده ماژولیشن و دو سیستم برنامه‌ریزی از طریق پایش نوازندگی کاربر به او می‌دهد. همچنین علاوه بر اینها، این سینت به فناوری‌های Motion Sequencing و Kaoss Physics شرکت کورگ نیز مجهز است که امکان ساخت اصواتی پیچیده‌تر و بسیار خلاقانه را به نوازنده می‌دهند.

با عرضه نسل دوم Modwave به بازار، کورگ برای نسل اول این سینتی‌سایزر نیز نرم‌افزاری جدید منتشر کرده است که با نصب آن، بخش LFO و مسیر سیگنال افکت‌های آن بهینه‌سازی می‌شوند.

سینتی‌سایزر ویوتیبل Korg Modwave mkII، هم‌اکنون و با قیمت ۷۴۹ دلار، در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Sound On Sound
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *