رد کردن

همکاری جیم روت و دانلوپ در ساخت دو مدل سیم گیتار

سیم گیتار دانلوپ

جیم روت، گیتاریست گروه موسیقی Slipknot، یکی از چهره‌های محبوب جهان موسیقی است و در سال‌های اخیر‌ با کمپانی‌هایی چون فندر، شارول و EMG، همکاری‌های بسیار موفقی در عرصه گیتار الکتریک و پیکاپ داشته است.

اکنون، شرکت Dunlop از یک همکاری جدید با این نوازنده مشهور خبر داده است. حاصل این همکاری، دو مدل سیم گیتار الکتریک به نام Jim Root String Lab Series است که کاملاً بر اساس خواسته‌ها و سلیقه روت ساخته و پرداخته شده‌اند.

طبق گفته دانلوپ، این سیم‌ها که شامل دو مدل Drop A و Drop B می‌شوند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که تاب نوازندگی پُرشور و بی‌رحمانه روت و اجراهای سخت و نفس‌گیر را داشته باشند.

گِیج و سایز مغزی این سیم‌ها نیز با هدف فراهم‌ آوردن تفکیک و شفافیت صوتی عالی، در کنار حفظ کوک و مقاومت فیزیکی بسیار بالا، توسط شخص جیم روت انتخاب شده است.

روت در مورد این دو محصول جدید می‌گوید: “این سیم‌ها تمامی مشخصات مورد نیاز من برای نوازندگی را دارند و می‌توانم با آنها در هر شرایطی، با راحتی کامل به نوازندگی بپردازم. به‌علاوه، این سیم‌ها حتی پس از مدت‌ها استفاده نیز شفافیت صوتی خود را حفظ می‌کنند و تفاوتی میان کیفیت بسته‌های مختلف آنها وجود ندارد. همچنین دوام بسیار بالایی دارند.”

قطر سیم‌های مدل Drop A به‌ترتیب عبارت است از ۰۱۲، ۰۱۶، ۰۲۰، ۰۳۸، ۰۴۸ و ۰۶۴. مدل Drop B از سیم‌هایی نازک‌تر تشکیل شده است و قطر سیم‌های آن عبارت است از ۰۱۱، ۰۱۵، ۰۲۰، ۰۳۶، ۰۴۲ و ۰۵۶.

همچنین با عرضه این دو محصول، انتظار داریم از این پس گیتارهای سیگنچر جیم روت که توسط شارول و فندر تولید می‌شوند نیز به این سیم‌ها مجهز شوند.

هر دو مدل Jim Root String Lab Series در کارخانه دانلوپ واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا تولید می‌شوند و از امروز، با قیمت ۱۹.۷۹ دلار، در بازار جهانی قابل خریداری هستند.

منبع: Guitar World
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *