همکاری Jerry Cantrell و Dunlop در ساخت یک پدال وا

پدال وا دانلوپ Firefly

شرکت دانلوپ، برای باری دیگر با جری کنترل (Jerry Cantrell)، نوازنده مشهور سبک گرانج همراه شده است تا نسخه‌ای جدید از پدال wah سیگنچر او را به بازار عرضه کند. این بار اما، بسیاری از بخش‌های این پدال، با الهام از عناصر آلبوم جدید او به نام Brighten طراحی شده‌اند.

این محصول که روز گذشته به‌صورت رسمی معرفی شد، در واقع نسخه‌ای جدید از پدال سیگنچر Cantrell است که یک ویژگی جذاب در خود دارد. این نسخه جدید، Firefly نام دارد و مانند نام خود، از اجزایی برخوردار است که در تاریکی می‌درخشند. طبق گفته دانلوپ، این اجزا با الهام از ایده اصلی آلبوم جدید جری که کاوش در تاریکی و نور است، در این محصول به کار گرفته شده‌اند.

Firefly از یک بدنه فلزی زبر و سرسخت برخوردار است و عناصری شب‌رنگ بر روی لاستیک پدال، لوگوی جلو و پلاک زیرین خود دارد. لاستیک رویی این پدال، میزبان دو لوگوی بزرگ است که یکی از آنها، لوگوی شخص Jerry Cantrell و دیگری، طرح زنبوری است که بر روی کاور آلبوم Brighten وجود داشت. در بخش شب‌رنگ پایینی این پدال نیز ترانه آهنگ Brighten نوشته شده است.

پدال دانلوپ FireFly

بر اساس گفته دانلوپ، تفاوتی میان نسخه قدیمی و جدید پدال وا سیگنچر جری کنترل وجود ندارد. البته نسخه قدیمی این محصول، یعنی JC95 که در سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه شد، دیگر تولید نمی‌شود.

گفته می‌شود که Firefly نیز مانند JC95، از صدایی منحصربه‌فرد، کوبنده و دقیق برخوردار است و نمونه‌ای کامل از افکت wah محسوب می‌شود.

این افکت در بخش کناری خود به یک ناب تجهیز شده است که با استفاده از آن می‌توان فرکانس کارکرد پدال در حالت پایین بودن پای نوازنده را تنظیم کرد.

البته این اولین باری نیست که Cantrell پدال سیگنچر محبوب خود را با تغییراتی ظاهری بازآفرینی می‌کند. کمی قبل و در سال ۲۰۱۹، نسخه‌ای متفاوت از همین پدال وا، برای تجلیل از انتشار ششمین آلبوم Alice In Chains با نام Rainier Fog رونمایی شد. Rainier Fog Cry Baby Wah که تنها در ۵۰۰ نسخه تولید شد، ظاهری کهنه داشت که گویای روح حاکم بر آلبوم مذکور بود و لاستیک رویی آن نیز طرحی به شکل تتوی قبیله‌ای شخص Cantrell داشت.

برخلاف Rainier Fog Wah، ظاهراً Firefly Wah به‌صورت انبوه تولید می‌شود. قیمت تعیین‌شده برای این محصول، ۲۰۰ دلار است و از امروز در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *