رونمایی جکسون از سری گیتارهای خیره‌کننده Pro Plus

امروز، شرکت آمریکایی جکسون از چند گیتار الکتریک استثنایی از سری جدید Pro Plus رونمایی کرد که شاید بهترین سازهای این شرکت در سال جاری میلادی باشند.

چند روز پیش، جکسون از یک گیتار الکتریک Rhoads پرد‌ه‌برداری کرد که در ژاپن ساخته شده بود و به پیکاپ‌های EMG مجهز بود. حال، این شرکت تصمیم گرفته است تا یک بار دیگر تمام نگاه‌ها را به خود معطوف کند و با عرضه محصولات خود با پیکاپ‌ها، سخت‌افزاها و رنگ‌های جدید، کاتالوگ خود را گسترده‌تر از پیش کند.

این سازهای جدید شامل چندین مدل‌‌ Soloist و Dinky می‌شوند که اکنون با رنگ‌های خیره‌کننده، پیکاپ‌های Fishman Fluence و Bare Knuckle، سیستم بریج EverTune و البته فرت‌های ساخته‌شده از فولاد ضدزنگ قابل خریداری هستند.

در ادامه مطلب، نگاهی دقیق‌تر به هر یک از این ده گیتار خواهیم داشت.

Jackson Pro Plus Series 2023 Soloist

گیتار الکتریک جکسون Pro Plus
Pro Plus Series Soloist SLA3

بیایید ابتدا با گیتارهای Soloist جدید شرکت جکسون آغاز کنیم. این دو مدل که SLA3 و SLA3Q نام دارند، از بدنه‌ای با دو کات‌اِوِی از جنس چوب اکومه (okoume)، دسته‌ای سه‌تکه از چوب‌های افرا/گردو، فینگربوردی از چوب آبنوس با ریدیس متغیر ۱۲-۱۶ اینچ، تیونرهای جکسون و ۲۴ فرت از جنس فولاد ضدزنگ برخوردارند. در واقع، تنها وجه تمایز Pro Plus Series Soloist SLA3Q و Pro Plus Series Soloist SLA3، وجود یک تاپ چشم‌نواز از چوب افرا (quilt maple) بر روی بدنه SLA3Q است که ظاهری نفیس‌تر به آن می‌بخشد.

شایان ذکر است که هر دو گیتار به یک پیکاپ هامباکر و دو پیکاپ سینگل کویل از شرکت Seymour Duncan مجهز هستند و ترمولو بریج آنها نیز از نوع Floyd Rose 1000 Series است.

گیتار الکتریک جکسون Pro Plus
Pro Plus Series Soloist SLA3Q

SLA3 در سه رنگ طلایی (Gold Bullion)، مشکی (Deep Black) و سفید (Snow White) تولید خواهد شد که همگی با قیمت ۱۳۹۹ دلار قابل خریداری هستند. از سوی دیگر، SLA3Q در سه رنگ موسوم به Amber Blue Burst ،Polar Burst و Amber Tiger Eye و با قیمت ۱۵۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. هر دو ساز به همراه یک گیگ بگ به دست خریدار می‌رسند.

Jackson Pro Plus Series 2023 Dinky

گیتار الکتریک جکسون Pro Plus
Pro Plus Series Dinky DKA (بالا) و Dinky DKAQ (پایین)

حال به سراغ گیتارهای Dinky جدید جکسون می‌رویم که تنوع بسیاری بیشتری از مدل‌های Soloist دارند.

این هشت گیتار الکتریک عمدتاً از بدنه‌ای از چوب بسوود (basswood)، دسته‌ای سه‌تکه از ترکیب چوب افرا/گردو یا افرا/ونگه، فینگربوردی از چوب آبنوس با ریدیس متغیر ۱۲-۱۶ اینچ، دو پیکاپ هامباکر و ۲۴ فرت جامبو از جنس فولاد ضدزنگ برخوردار هستند.

البته دو مدل Dinky DKA و Dinky DKAQ از این قاعده مستثنی هستند و بدنه آنها از چوب اکومه و دسته پنج‌تکه آنها از چوب افرا/گردو ساخته شده است. Dinky DKAQ، همانطور که از حرف Q انتهای نامش مشخص است، به یک صفحه رویی (تاپ) جذاب از چوب افرا نیز مزین است. از دیگر مشخصات این دو گیتار الکتریک می‌توان به ترمولوی دو-قفله Floyd Rose 1000 Series، پیکاپ‌های هامباکر سیمور دانکن JB و ۵۹، یک ناب ولوم، یک ناب تُن، پاشنه دسته تراش‌خورده و نشانگرهای Luminlay در لبه فینگربورد اشاره کرد. Jackson Pro Plus Series Dinky DKA در سه رنگ آبی، مشکی متالیک و قرمز (oxblood) با قیمت ۱۱۹۹ دلار و Pro Plus Series Dinky DKAQ در سه رنگ موسوم به Firestorm ،Ghost Burst و Transparent Purple Burst با قیمت ۱۲۹۹ دلار، در بازار جهانی قابل خریداری است.

گیتار الکتریک جکسون Pro Plus
Pro Plus Dinky MDK HT6 MS (بالا) و MDK HT7 MS (پایین)

پس از DKA و DKAQ، نوبت به دو مدل MDK HT6 MS و MDK HT7 MS می‌رسد. تنها تفاوت مهم این دو گیتار مولتی-اسکیل این است که یکی از آنها شش‌سیم و دیگری هفت‌سیم است. همچنین به‌تبع همین تفاوت بنیادین، مدل هفت‌سیم دارای طول اسکیل ۲۵.۵ تا ۲۷ اینچ و مدل شش‌سیم دارای طول اسکیل ۲۵.۵ تا ۲۶.۵ اینچ است.

هر دو ساز به پیکاپ‌های اکتیو Fishman Fluence PRF، نات Graph Tech TUSQ XL، بریج ثابت Hipshot، تیونرهای قفل‌شونده Gotoh و نشانگرهای Luminlay مجهز هستند و به همراه یک گیگ بگ به دست خریدار می‌رسند. گیتار الکتریک جکسون Pro Plus Dinky MDK HT6 MS در رنگ مشکی و با قیمت ۱۶۹۹ دلار و گیتار Pro Plus Dinky MDK HT7 MS در رنگ نارنجی و با قیمت ۱۸۴۹ روانه بازار جهانی شده است.

گیتار الکتریک جکسون Pro Plus
Pro Plus Series Dinky MDK HT7

دو عضو جدید دیگر سری Pro Plus نیز نسخه‌های معمولی از MDK HT7 MS هستند. این گیتارهای الکتریک هفت سیم که MDK HT7 و MDK7P HT نام دارند، تقریباً در اغلب مشخصات فنی خود شبیه به MDK HT7 MS هستند؛ اما مولتی-اسکیل نیستند و به همین دلیل، طول اسکیل آنها ۲۶.۵ اینچ است. البته یک تفاوت بسیار مهم دیگر این سازها با MDK HT7 MS نیز پیکاپ‌های آنهاست که از نوع Brute Force شرکت Bare Knuckle است و می‌تواند برای بسیاری از خریداران یک امتیاز بزرگ محسوب شود.

گیتار الکتریک Jackson Pro Plus
Pro Plus Series Dinky MDK7P HT

Pro Plus Series Dinky MDK7P HT دارای یک صفحه رویی از چوب پاپلار است که ظاهری جذاب‌ به آن می‌بخشد و به همین دلیل، کمی از همتای خود، یعنی Pro Plus Series Dinky MDK HT7 گران‌قیمت‌تر است. MDK HT7 با قیمت ۱۴۹۹ دلار و MDK HT7 با قیمت ۱۵۹۹ دلار، از امروز قابل خریداری هستند. لازم به ذکر است که این دو ساز نیز مانند به همراه یک گیگ بگ عرضه می‌شوند.

گیتار الکتریک Jackson Pro Plus
Pro Plus Series Dinky MDK EverTune 6 (بالا) و MDK EverTune 7 (پایین)

در نهایت به آخرین گیتارهای Dinky جدید جکسون می‌رسیم که برخلاف سایر هم‌خانواده‌های خود، به بریج EverTune مجهز شده‌اند تا ارائه‌کننده سطحی خارق‌العاده از ثبات کوک باشند. این دو گیتار الکتریک شش و هفت سیم که MDK EverTune 6 و MDK EverTune 7 نام دارند، از پیکاپ‌های Fishman Fluence Open Core PRF، یک ناب تن، یک ناب ولوم، تیونرهای قفل‌شونده Gotoh و نات Graph Tech TUSQ XL بهره می‌برند و تنها در یک رنگ تولید می‌شوند.

Pro Plus Series Dinky MDK EverTune 6 و Pro Plus Series Dinky MDK EverTune 7 به‌ترتیب با قیمت‌های ۱۸۹۹ دلار و ۱۹۹۹ دلار، از امروز در دسترس خریداران قرار گرفته‌اند.

منبع: Guitar World
نویسنده:‌ Matt Owen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *