عرضه نسخه‌ای ارتقایافته از گیتار Rhoads توسط جکسون

عرضه نسخه‌ای ارتقایافته از گیتار الکتریک Rhoads توسط جکسون

چندی پیش، شرکت جکسون (Jackson) خبر از عرضه نسخه‌ای جدید از گیتار الکتریک Rhoads به بازار داد. گیتار Rhoads V، میراث نوازنده مشهور، رندی رودز (Randy Rhoads) است که به‌طور انحصاری توسط جکسون تولید می‌شود. اخیراً، این شرکت مدل‌های بسیار متنوعی از این ساز را به بازار عرضه کرده است که هر یک، تفاوتی جزئی با دیگری دارند؛ اما این نسخه جدید که MJ Rhoads RR24 MG نام دارد، شاهد ارتقاهایی محسوس در بسیاری از اجزای خود بوده است و گیتاری متفاوت نسبت به دیگر هم‌نوعان خود محسوب می‌شود.

شاید اولین چیزی که در مشخصات فنی و تصاویر RR24 MG توجه شما را به خود جلب کند، فینیش آن باشد؛ اما این ساز که در ژاپن ساخته می‌شود، از چندین ویژگی دیگر نیز برخوردار است که پیش از این، در هیچ‌یک از گیتارهای Rhoads ساخت ژاپن وجود نداشته‌اند.

تفاوت‌های کلیدی این محصول با نمونه‌های دیگر مشابه خود، در بخش سخت‌افزار و پیکاپ‌های آن نهفته است. مدل پرچمدار قبلی Rhoads RRT که کمی قبل یک نسخه سفیدرنگ از آن نیز به بازار عرضه شد، از پیکاپ‌های Seymour Duncan برخوردار بود و به یک بریج ثابت تجهیز شده بود. اما این نمونه جدید از Rhoads، به جای دو پیکاپ سیمور دانکن مذکور، به یک جفت پیکاپ اکتیو EMG (مدل ۸۵ در موقعیت نک و مدل ۸۱ در موقعیت بریج) مجهز شده است. این پیکاپ‌ها را می‌توان با استفاده از یک ناب ولوم، یک ناب تن و یک سوییچ سه‌حالته انتخاب پیکاپ، تنظیم و کنترل کرد. به‌علاوه، بریج نیز در این ساز با یک نمونه ترمولو قفل‌شونده از نوع Gotoh GE1996T تعویض شده است.

این امکانات جدید، قطعاً قابلیت‌های بسیاری به Jackson MJ Rhoads RR24 MG می‌افزایند که در نمونه‌های قبلی آن وجود نداشت و امکان تولید بازه تُنالی وسیع‌تر و نوازندگی در سبک‌هایی گسترده‌تر را برای نوازنده فراهم می‌کنند.

گیتار الکتریک جکسون MJ Rhoads RR24 MG

همانطور که گفته شد، این گیتار الکتریک در دو فینیش جدید به بازار عرضه می‌شود که هر دو، حال‌وهوایی شبیه به نسخه‌های اولیه مدل Rhoads دارند. در حال حاضر، شرکت جکسون تنها تصاویر نسخه مشکی‌رنگ مزین به خطوط زرد را منتشر کرده است؛ اما گویا قرار است یک نمونه سفیدرنگ با خطوط مشکی‌ نیز از این ساز به بازار عرضه شود. احتمالاً این رنگ سفید باعث شود که RR24 MG شباهتی بسیار به نسل اول گیتار مشهور Jackson Concorde رندی رودز پیدا کند؛ زیرا Concorde نیز رنگی سفید همراه با خطوطی مشکی داشت و به یک بریج ترمولو مجهز بود.

از نظر ساختار اصلی، MJ Series RR24 MG از یک بدنه V-شکل نامتقارن از جنس چوب توسکا (alder) برخوردار است که یک دسته سه‌تکه از جنس چوب افرا به شکل through-body به آن متصل شده است. این دسته به میله‌های گرافیتی تقویت‌کننده مجهز است و بر روی آن، فرت‌بوردی از جنس چوب آبنوس با شعاع ترکیبی ۱۲ تا ۱۶ اینچ نصب شده است.

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر گیتار الکتریک جکسون RR24 MG می‌توان به اینلی‌های باله‌کوسه‌ای از جنس مروارید مصنوعی، ساید دات‌های Luminlay، دکمه‌های استرپ دانلوپ با قفل دوگانه و تیونرهای Gotoh اشاره کرد.

گیتار الکتریک Jackson MJ Series Rhoads RR24 MG، از ماه نوامبر سال جاری، با قیمت ۲۹۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری خواهد بود.

منبع: Guitarworld
نویسنده: Matt Owen
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *