آموزش گیتار: راهنمای نوازندگی با پیک

در این ویدیوی آموزشی، آیدین حسن‌زاده درباره نحوه گرفتن پیک گیتار در میان انگشتان و روش صحیح و بهینه پیک زدن صحبت می‌کند. به‌علاوه، او به نکاتی بسیار مفید برای انتخاب و خرید پیک گیتار نیز اشاره می‌کند. در نتیجه، اگر در مورد انتخاب این ابزار کوچک و استفاده از آن در نوازندگی گیتار پرسش‌هایی در ذهن دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این ویدیو را تماشا کنید.

پیک یا مضراب گیتار، ابزاری کوچک، ارزان‌قیمت و جزئی است که می‌تواند تأثیری کاملاً مشهود بر حس نوازندگی و تن ساز داشته باشد. اما اندازه و قیمت این وسیله باعث شده است که بسیاری از نوازندگان، اهمیت آن را دست کم بگیرند و با مشکلاتی عدیده مواجه شوند. در واقع، مضراب نقطه تماس اصلی دست شما با عنصر تولیدکننده صدای گیتار، یعنی سیم آن است و به همین دلیل، تغییر شاخصه‌های فیزیکی این ابزار ساده می‌تواند تأثیری قابل توجه بر روی تمامی وجوه صوتی و حسی ساز داشته باشد.

از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان انتخاب و خرید پیک گیتار به آنها توجه کرد، می‌توان به شکل، اندازه، گِیج (ضخامت) و جنس محصول اشاره کرد. امروزه شرکت‌های متعددی به تولید پیک با جنس‌ها، شکل‌ها و شاخصه‌های مختلف مشغول هستند که مشهورترین‌های آنها را می‌توان‌ دانلوپ (Dunlop)، فندر (Fender)، داداریو (D’Addario)، ارنی بال (Ernie Ball)، هرکو (Herco) و داوا (Dava) دانست.

پس از تماشای این ویدیوی آموزش گیتار، پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی جذاب «راهنمای خرید پیک گیتار» را نیز تماشا کنید که در آن، آیدین حسن‌زاده مشخصه‌هایی که در زمان انتخاب این ابزار مهم باید به آنها توجه کنید را برمی‌شمارد و سپس به‌طور مختصر، پیک‌های شرکت دانلوپ را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق بخش «آموزش» در وب‌سایت گیتارایران یا کانال آپارات گیتارایران، به مجموعه بسیار بزرگی از ویدئوهای آموزش گیتار، درامز، یوکللی و تولید موسیقی دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *