چرا گیتاریست‌ها باید زندگی‌نامه موزیسین‌های موفق را بخوانند؟

زندگی‌نامه گیتاریست

قهرمان‌های موسیقی

همه ما در عالم موسیقی قهرمان‌هایی داریم. اغلب در ابتدای شروع نوازندگی خود با این افراد آشنا می‌شویم. این قهرمان‌ها می‌توانند چراغ راهی فوق‌العاده باشند که برای ما هدف ایجاد می‌کنند و به ما انگیزه می‌دهند تا نوازندگی خود را ارتقاء دهیم. گاهی همین افراد هستند که انگیزه شروع نوازندگی را به ما می‌دهند.

اما این موزیسین‌ها اغلب مانند آدم فضایی‌ها به نظر می‌رسند. این موضوع به‌خصوص زمانی نمود پیدا می‌کند که آنها را از دایره لنز دوربین‌ها دیده و به اجراهای استودیویی بی‌نقص و خیره‌کننده آنها گوش می‌دهیم.

بسیاری از ما دچار این تصور می‌شویم که این موزیسین‌ها دارای قدرتی جادویی هستند؛ قدرتی که انسانهای معمولی چون ما از آن بی‌بهره‌ هستیم.

زندگی‌نامه قهرمانان ما

اما وقتی که زندگی‌نامه‌ این افراد را می‌خوانیم، با حقیقتی دیگر روبرو می‌شویم.

چه قهرمان ما پرینس یا استینگ باشد و چه زاپا یا منسون، تقریباً همیشه به این نکته برمی‌خوریم که این افراد به شدت بر روی حرفه خود تمرکز کرده‌اند و متحمل تلاش بسیاری شده‌اند.

در این زندگی‌نامه‌هاست که با فداکاری‌های آنها، خطراتی که به جان خریده‌اند، حمایت‌هایی که در طول مسیر خود از آن بهره‌مند شده‌اند و … آشنا می‌شویم.

همچنین متوجه می‌شویم که برخی از آنها چقدر بختیار بوده‌اند که اشخاص درست را در زمان درست ملاقات کرده‌اند و بهترین بهره را نیز از بخت بلند خود برده‌اند.

از سوی دیگر می‌بینیم برخی از این قهرمانان چه شم اقتصادی قدرتمندی داشته‌اند و این نکته چقدر به توفیق آنها کمک کرده است.

حقیقت زندگی یک موزیسین

اگر بگوییم موزیسین‌های فوق مستعد نبوده‌اند، حرف بیجایی زده‌ایم؛ اما با وجود اینکه هر یک از آنها استعداد شگرفی داشته‌اند، موفقیت‌شان تنها ناشی از استعداد نبوده است.

اگر یک نوازنده گیتار جویای نام هستید، اطلاع از شرایط کسانی که پیش از شما موفق شده‌اند، سودمند است. در زندگی‌نامه‌ها می‌توانید ببینید آنها پیش از اینکه به توفیق دست پیدا کنند، چه اوضاعی داشته‌اند. از رنج‌هایشان، مشکلاتی که بر آنها فائق آمده‌اند، شکست‌های متعدد آنها و اینکه از هر یک از این شکست‌ها چه چیزی آموخته‌اند، آگاه شوید.

خواندن زندگی‌نامه افراد موفق ما را با واقعیت تلاش برای اداره زندگی از طریق موسیقی روبرو می‌کند. این امری بسیار پسندیده است؛ زیرا حقیقت زندگی موسیقیدانان با آنچه که شرکت‌های تولید آثار موسیقی و مجله‌ها به ما معرفی می‌کنند بسیار متفاوت است.

یک زندگینامه در واقع یک کلاس آموزش کسب و کار در قالب یک داستان است.

من عادت ندارم در گذشته گیر کنم و از نظر من، حال حاضر همیشه بهترین زمان است. اما اگر خواندن زندگی‌نامه‌ها را زودتر شروع کرده بودم، قطعاً به شیوه دیگری عمل می‌کردم.

سکان به دست شما است

اگر تاکنون زندگی‌نامه موزیسین‌های موفق را مطالعه نکرده‌اید، چرا همین حالا شروع نکنید؟

شک ندارم که این کار به ارتقای دانش و بینش شما کمک خواهد کرد.

نویسنده: Stuart Bahn
مترجم: کیان ایرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *