رد کردن

رونمایی Guild از یک گیتار دوازده سیم مقرون‌به‌صرفه

گیتار الکتریک گیلد

امروز، شرکت Guild از یک گیتار الکتریک دوازده سیم به نام Starfire I-12 رونمایی کرد که ارزان‌ترین مدل دوازده سیم این کمپانی آمریکایی محسوب می‌شود.

گیلد کار خود را در سال ۱۹۵۳ آغاز کرد و در طی دهه‌های گذشته، نظر نوازندگان بزرگی چون بادی گای، مادی واترز، اریک کلپتون، جان دنور و جف باکلی را به خود جلب کرده است. این شرکت از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۴ به‌عنوان زیرمجموعه فندر فعالیت می‌کرد و مالک کنونی آن شرکت Cordoba Music Group است.

در ساخت اکثر اجزای بدنه گیتار سمی-هالو Starfire I-12 از چوب ماهون (mahogany) استفاده شده است و بدنه، دسته و سنتر بلاک آن همگی از این چوب ساخته شده‌اند. بهره‌گیری از سنتر بلاک در بدنه Starfire I-12 باعث افزایش ساستین و طنین صدای گیتار شده و احتمال بروز فیدبک را نیز کاهش داده است. طبق گفته Guild، این گیتار می‌تواند صدایی شفاف و روشن، درست مانند یک گیتار سمی-هالو کلاسیک تولید کند.

دسته Starfire-I پروفایلی U-شکل دارد که باعث نواختن آسان‌تر قطعات سریع برای نوازنده می‌شود. این دسته در فرت هجدهم خود به بدنه متصل شده است. طول اسکیل این گیتار آرچ‌تاپ ۲۴.۷۵ اینچ و عرض دسته در نات نیز حدود ۱.۶۸۷ اینچ است.

گیتار الکتریک Guild

دو پیکاپ هامباکر Guild HB-2 در این گیتار الکتریک تعبیه شده است که طبق گفته شرکت سازنده، تنی کلاسیک و غنی به گیتار می‌بخشند. به‌علاوه، قابلیت کویل اسپلیتینگ پیکاپ‌های گیتار از طریق کشیدن و فشردن ناب‌های ولوم نیز برای نوازنده فراهم شده است.

پیکاپ‌ HB-2 از مگنت‌های Alnico II برخوردار است و طراحی آن بر پایه پیکاپ‌ هامباکر Guild HB-1 صورت گرفته است. HB-2 می‌تواند بازه فرکانسی وسیع تولیدشده توسط گیتارهای دوازده سیم را به بهترین وجه دریافت کند.

از دیگر مشخصات Starfire I-12 می‌توان به بریج Tune-O-Matic، تیل‌پیس Stop Bar، ناب‌های کلاسیک، فینگربورد ساخته‌شده از چوب رُزوود با ریدیس ۱۲.۵ اینچ، ۲۲ فرت Narrow Tall، پیک‌گارد مشکی سه‌لایه و تیونرهای نیکلی اشاره کرد.

گیتار ۱۲ سیم Guild Starfire I-12 در رنگ قرمز (Cherry Red) و با قیمت رسمی ۹۰۰ دلار، در روزهای آینده به بازار جهانی عرضه خواهد شد.

منبع: Guitar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *