رونمایی Guild از عضو جدید سری Surfliner

گیتار الکتریک گیلد

دیروز، کمپانی آمریکایی گیلد (Guild)، از عضو جدید سری Surfliner رونمایی کرد. این گیتار الکتریک که Surfliner HH نام دارد، به دو پیکاپ هامباکر مجهز شده است و به لطف بهره‌مندی از یک سیستم سوئیچینگ پیشرفته، می‌تواند هشت حالت صوتی مختلف را به نوازنده ارائه کند.

Surfliner HH از دو پیکاپ Guild HB-2 با آهنرباهای Alnico II برخوردار است که بر اساس ادعای شرکت سازنده، می‌تواند صدای پیکاپ وینتج Guild HB-1 را در قالب پیکاپ هامباکر تولید کند.

این پیکاپ‌ها از طریق دو سوییچ و دو ناب push/pull کنترل می‌شوند که در کنار هم، دست‌یابی به هشت حالت صوتی مختلف را امکان‌پذیر می‌کنند و Surfliner HH را به گیتاری با انعطاف‌پذیری صوتی کم‌نظیر بدل می‌سازند. گیلد این گیتار الکتریک را یک ساز قدرتمند و توانا دانسته که در نواختن لید و ریتم، عملکرد بسیار خوبی به نمایش می‌گذارد؛ ادعایی که به نظر می‌رسد چندان دور از واقعیت نیست.

گیتار الکتریک Guild Surfliner HH

این ساز جدید که در دو رنگ متالیک جذاب به نام‌های Shoreline Mist و Canyon Dusk تولید می‌شود، از سایر جهات تقریباً مشابه مدل Surfliner است که تابستان سال پیش به بازار آمد و با تحسین بسیاری از کارشناسان و نوازندگان مواجه شد.

بدنه گیتار الکتریک گیلد Surfliner HH از چوب پاپلار ساخته شده و دسته‌ای از چوب افرا با پروفایل سی-شکل به آن متصل شده است. فرت‌بورد این ساز که ریدیسی معادل ۱۰ اینچ دارد نیز از چوب افرا ساخته شده است و میزبان ۲۳ فرت ٰNarrow Jumbo و اینلِی‌های نقطه‌ای مشکی‌رنگ است.

از دیگر ویژگی‌های Surfliner HH می‌توان به تیونرهای Vintage Style، طول اسکیل ۲۵.۵ اینچ، بریج Tune-O-Matic، سیم D’Addario EXL115، پیک‌گارد سه‌لایه، تراس راد Dual Action و قطعات فلزی آبکاری‌شده با نیکل اشاره کرد.

گیتار الکتریک گیلد Surfliner HH

گیتار الکتریک Guild Surfliner HH از امروز با قیمت ۴۴۹ دلار قابل پیش‌خرید است و در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: Guitar.com
نویسنده: Rachel Roberts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *