رد کردن

همکاری گیبسون و رکس براون در ساخت یک Thunderbird بی‌همتا

گیتار بیس گیبسون

امروز، شرکت گیبسون طی همکاری با رکس براون (Rex Brown)، بیسیست گروه‌های موسیقی Pantera و Down، از یک گیتار بیس Thunderbird ویژه رونمایی کرد.

طبق گفته گیبسون، طراحی و ساخت این مدل سیگنچر که Rex Brown Thunderbird نام دارد، حدود ۲.۵ سال به طول انجامیده است. بدنه و دسته این گیتار بیس چهار-سیم از چوب ماهون (mahogany) ساخته شده است. پروفایل دسته‌ی ساز کمی نازک‌تر از مدل‌های معمولی است تا با مشخصه‌های مورد نظر براون همخوان باشد. فرت‌بورد نیز از جنس چوب رُزوود (rosewood) ساخته شده است و دارای ریدیس ۱۲ اینچ و ۲۰ فرت مدیوم جامبو است.

اما حال به مشخصات جذاب‌تر این گیتار بیس می‌رسیم.

Gibson Rex Brown Thunderbird به دو پیکاپ جدید Rexbucker مجهز است که هر کدام دارای یک ناب ولوم جداگانه هستند. به‌علاوه، یک ناب مَستر تُن نیز روی بدنه ساز تعبیه شده است که می‌توان با کشیدن و فشردن آن، پیکاپ‌ها را در حالت اکتیو یا پسیو قرار داد.

همچنین این ساز مجهز به بریج Hipshot، نات Grape Tech، گوشی‌های کوک Hipshot Mini Clover و اکستندر Drop D است که نواختن در سبک‌هایی چون متال را برای نوازنده تسهیل می‌کند. تمامی این اجزا به رنگ طلایی هستند که همخوانی جذابی با رنگ تیره‌ بدنه دارد.

گیتار بیس گیبسون

توجه به جزئیات در تمام وجوه Rex Brown Thunderbird به چشم می‌خورد؛ برای مثال، روکش تراس راد به امضای براون با رنگ طلایی مزین شده است، بر روی پیکاپ‌ها حروف RB حک شده است و پشت بدنه ساز نیز میزبان یک سلف پرتره کوچک از Rex Brown است.

براون در توضیح همکاری خود با گیبسون می‌گوید: «پیش از اجرای یک کنسرت در نَشویل با اسپانسری گیبسون، موفق شدم تا با کل تیم طراحی این برند ملاقاتی داشته باشم و از همان روز اول، من و Cesar Gueikian (رئیس برند گیبسون) ارتباط بسیار خوبی با یکدیگر برقرار کردیم؛ به‌گونه‌ای که می‌توانم بگویم انگار من و او برادرانی بودیم که سال‌ها از وجود یکدیگر بی‌خبر بوده‌اند! سزار همان شب من را به خانه خود دعوت کرد و تا طلوع آفتاب به نواختن گیتار پرداختیم.»

وی افزود: «به نظر من، گیبسون در دوره‌ای کوتاه، پیشرفتی بسیار زیاد کرده است و بسیار مفتخرم که با چنین تیمی متشکل از حرفه‌ای‌ترین افراد در زمینه گیتار همکاری می‌کنم. ساخت این تاندربرد، آرزوی دیرینه من بوده است.»

گیتار بیس Gibson Rex Brown Thunderbird همراه با یک‌ هارد کیس Modern Series و با قیمت ۲۷۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

این همکاری به دنبال رونمایی از گیتار بیس Thunderbird سیگنچر Gene Simmons در ماه آوریل، دومین همکاری گیبسون با یک بیسیست سبک‌ هارد راک در سال جاری محسوب می‌شود.

منبع: Guitar World
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *