عرضه نسل جدید پیکاپ Fluence Modern توسط Fishman‌

پیکاپ گیتار الکتریک فیشمن Fluence Modern

شرکت آمریکایی فیشمن در سال ۲۰۱۴ میلادی از پیکاپ گیتار الکتریک Fluence رونمایی کرد و آن را «نخستین سیستم پیکاپ گیتار الکتریک واقعاً جدید در هشتاد سال اخیر» خواند. چیزی نگذشت که Fluence به انتخاب اول ستارگان موسیقی مدرن مانند دوین تاونزند، استیون کارپنتر، ویل ادلر، تیم هنسن و Tosin Abasi بدل شد و موفقیت خارق‌العاده‌ای را برای شرکت فیشمن رقم زد.

حال، حدود یک دهه پس از رونمایی از نسل اول Fluence، فیشمن تصمیم گرفته است که طراحی سری Fluence Modern را به شکلی جدی به‌روزرسانی کند و انعطاف‌پذیری صوتی آن را یک قدم فراتر ببرد.

نسل قبلی Fluence Modern از دو حالت مختلف برخوردار بود که حالت اول، صدایی مدرن با خروجی بالا ارائه می‌کرد و حالت دوم، صدایی شفاف‌‌تر و کلین‌تر را در اختیار نوازنده می‌گذاشت. اما نسل جدید این پیکاپ، توانایی تولید یک حالت صوتی دیگر را نیز دارد که مشخصاً برای دوست‌داران صدای پیکاپ‌های سینگل کویل طراحی شده است.

همچنین، فیشمن برای نخستین بار، این پیکاپ را به‌صورت بدون روکش یا اصطلاحاً open-coil نیز به بازار عرضه کرده است که Fluence Modern Open-Coil نام دارد.

پیکاپ گیتار الکتریک فیشمن Fluence Modern
Fluence Modern

به‌علاوه، برای اینکه طیف وسیعی از سلایق تحت پوشش قرار گیرد، این پیکاپ‌های هامباکر در دو نسخه Fluence Alnico (دارای آهنرباهای آلنیکو) و Fluence Ceramic (دارای آهنرباهای سرامیکی) و مخصوص گیتارهای الکتریک شش، هفت و هشت سیم قابل خریداری هستند.

از نظر ظاهری نیز کاربر می‌تواند Fluence Modern را در رنگ‌های مختلف شامل مشکی، سفید، قرمز نیکلی، مشکی نیکلی، فولاد ضدزنگ ساب‌خورده و طلایی سفارش دهد.

با اینکه اضافه شدن نسخه بدون روکش به این مجموعه می‌تواند برای برخی از خریداران جذاب باشد، اما به عقیده ما، مهمترین وجه این پیکاپ‌های جدید، صداهای سینگل کویلی است که فیشمن در تبلیغات خود وعده آنها را داده است. بنا بر ادعای این شرکت، جدیدترین حالت صوتی Fluence Modern می‌تواند «شفافیت و سرزندگی ارائه کند که هرگز در یک پیکاپ هامباکر شنیده نشده است و بازه تُنال قابل دسترسی در Fluence Modern را یک گام فراتر می‌برد.»

ما معمولاً این قبیل ادعاهای تبلیغات را به دیده شک و تردید می‌نگریم؛ اما با توجه به عملکرد درخشان و نبوغ‌آمیز فیشمن در زمینه پیکاپ‌های هامباکر و البته ویدیویی که این شرکت منتشر کرده است، باور کردن این ادعاها کار چندان سختی نیست.

پیکاپ گیتار الکتریک فیشمن Fluence Modern Open-Coil
Fluence Modern Open-Coil

عرضه Fluence Modern بار دیگر اثبات می‌کند که ما در عصر طلایی پیکاپ‌های گیتار قرار داریم. در نمایشگاه NAMM گذشته، شاهد عرضه پیکاپ‌ها و سیستم‌های الکترونیک متعددی بودیم که هر یک در نوع خود، قابل توجه بودند. از آن جمله می‌توان به پیکاپ‌های سیگنچر گیتاریست‌های گروه Polyphia ساخت شرکت فیشمن، ست‌های سیگنچر جاش اسمیت، جو باناماسا و لاری باسیلیو ساخت شرکت سیمور دانکن، ست سیگنچر جیک براون ساخت شرکت دیمارزیو، پیکاپ سینگل کویل سیگنچر Rabea Massaad ساخت شرکت Bare Knuckle و البته، سری CuNiFe از شرکت معظم فندر اشاره کرد.

سری پیکاپ‌های هامباکر Fishman Fluence Modern، از امروز با قیمت ۱۵۹ دلار قابل خریداری هستند.

منبع: Guitar World
نویسنده: Matt Owen

1 thoughts on “عرضه نسل جدید پیکاپ Fluence Modern توسط Fishman‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *