رد کردن

رونمایی فندر از نسخه بازتولیدشده استرتوکستر جرج هریسون

گیتار الکتریک فندر

اگر دنیای گیتار را دنبال می‌کنید و طرفدار گروه موسیقی بیتلز نیز هستید، احتمالاً با استرتوکستر مشهور جرج هریسون (George Harrison) به‌خوبی آشنا هستید.

این گیتار الکتریک که در سال ۱۹۶۵ توسط هریسون خریداری شد، در اصل یک استرتوکستر ۱۹۶۱ به رنگ Sonic Blue بود که در شکل اصلی خود نیز سازی نسبتاً کمیاب به حساب می‌آمد.

جرج هریسون استفاده از این ساز را در آلبوم «Rubber Soul» شروع کرد و بعدها در سال ۱۹۶۷، با استفاده از رنگ‌های Day-Glo، آن را به نقاشی‌های جذابی مزین کرد و نام آن را نیز Rocky Strat گذاشت. پس از آن نیز هریسون از Rocky در تمامی آلبوم‌های بیتلز استفاده کرد و همین امر نیز آن را به یکی از مشهورترین استرت‌های جهان بدل کرد.

حدود دو سال پیش، Fender Custom Shop یک نسخه بازتولیدشده از این گیتار الکتریک را به بازار عرضه کرد که قیمت بسیار بالایی داشت.

اکنون این شرکت آمریکایی تصمیم به ساخت نمونه‌ای اقتصاد‌ی‌تر از Rocky Strat گرفته است تا نوازندگان بیشتری بتوانند یک نمونه‌ از آن ساز محبوب را در مجموعه خود داشته باشند.

این مدل جدید که George Harrison Rocky Stratocaster نام دارد، بر پایه یک استرتوکستر ۶۱ آبی ساخته شده است و مانند نسخه اصلی، کمی از رنگ اصلی ساز را می‌توان در پشت بدنه دید. به‌علاوه، این گیتار نیز مزین به نقاشی‌های Day-Glo به رنگ‌های قرمز، سبز و زرد پررنگ و نوشته‌های «Bebopalula» و «Go-Cat-Go» بر روی بدنه خود است که همگی به وسیله دست انجام شده‌اند.

گیتار الکتریک فندر

بدنه راکی استرت جدید از چوب آلدر (توسکا) و دسته آن از چوب مپیل (افرا) ساخته شده است. دسته، درست مانند استرت‌های تولیدشده در اواسط دهه شصت میلادی، دارای پروفایل C-شکل است و یک فرت‌بورد از چوب رُزوود با ریدیس ۷٫۲۵ اینچ و ۲۱ فرت وینتج نیز روی آن قرار گرفته است.

این گیتار الکتریک به یک ست از پیکاپ‌های سینگل کویل Vintera 60s Stratocaster مجهز شده است که با استفاده از یک سوئیچ پنج-حالته، دو ناب تُن و یک ناب ولوم اصلی کنترل می‌شوند.

George Harrison Rocky Stratocaster از تیونرهای وینتج و ترمولو بریج شش سدل برخوردار است تا بیش‌ا‌زپیش حس یک ساز وینتج را به نوازنده منتقل کند. همچنین پیک‌گارد، ناب‌ها و هداستاک این گیتار به وسیله دست نقاشی شده‌اند تا ظاهر نسخه اصلی راکی استرت به‌خوبی بازسازی شود.

قسمت پشتی هداستاک در این گیتار میزبان یک ریزه‌کاری بسیار جالب توجه است. فندر در این قسمت از ساز، یک برچسب بازسازی‌شده از فروشگاه لوازم موسیقی Grimwoods را چسبانده است که در واقع، مکانی است که هریسون از آن استرتوکستر خود را خریداری کرده بود.

گیتار الکتریک فندر

گیتار الکتریک Fender George Harrison Rocky Stratocaster همراه با یک هارد کیس قهوه‌ای و چند پیک ویژه، با قیمت ۱۹۹۹ دلار در نمایندگی‌های فندر قابل خریداری است.

گفتنی است که امروز فندر به غیر از این محصول، یک مجموعه با نام George Harrison Capsule Collection را نیز به بازار عرضه کرده است که شامل یک استرپ همخوان با راکی استرت، یک استرپ چرمی، یک کابل اتصال گیتار به امپلیفایر و یک مجموعه پیک می‌شود.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *