رونمایی فندر از عضو جدید سری Acoustasonic

گیتار آکوستیک الکتریک Fender Acoustasonic Player Jazzmaster

دو روز پیش، شرکت فندر با رونمایی از یک عضو جدید از سری Acoustasonic، یک قدم دیگر در توسعه این سری محبوب برداشت.

این گیتار آکوستیک/الکتریک جدید که Acoustasonic Player Jazzmaster نام دارد، نسخه‌ای ارزان‌قیمت‌تر از American Acoustasonic Jazzmaster است که سال پیش به بازار عرضه شد.

البته با اینکه قیمت Acoustasonic Player Jazzmaster از همتای آمریکایی خود پایین‌تر است، اما امکانات آن کمتر از مدل مذکور نیست و همان طراحی ویژه و البته قابلیت‌های استثنایی مانند سوییچ سه-حالته تغییر تن، در این ساز جدید نیز به چشم می‌خورد.

Acoustasonic Player Jazzmaster که در کارخانه فندر واقع در مکزیک تولید می‌شود، دارای طراحی ساده اما منعطفی است که آن را به انتخابی بسیار مناسب برای نوازندگانی که به یک گیتار آکوستیک/الکتریک مقرون‌به‌صرفه نیاز دارند، تبدیل می‌کند.

بدنه این ساز به شکل آشنای گیتارهای جزمستر فندر است و از ترکیبی از چوب ماهون (mahogany) و اسپروس سیتکا (Sitka spruce) ساخته شده است. به‌علاوه، این گیتار به فرت‌بوردی با شعاع ۱۲ اینچ از جنس رزوود تجهیز شده است که ۲۲ فرت و اینلِی‌های نقطه‌ای بر روی آن قرار دارد.

گیتار فندر

Fender Acoustasonic Player Jazzmaster دارای یک پیکاپ پیزو و یک پیکاپ هامباکر است. پیکاپ اول، Fishman Under Saddle Transducer است که همانطور که از نام آن مشخص است، زیر سدل قرار گرفته و به یک باتری نه ولت نیاز دارد. پیکاپ دوم، Acoustasonic Shawbucker است که توسط تیم شاو (Tim Shaw) طراحی شده است. این دو پیکاپ را می‌توان هم به‌صورت جداگانه و هم به‌صورت ترکیبی استفاده کرد که در حالت دوم، تنی منحصر‌به‌فرد و جذاب حاصل می‌شود که تنها با گیتارهای Acoustasonic قابل دستیابی است.

کنترل‌های این گیتار، از یک ناب ولوم، یک سوییچ انتخاب و تنظیم تن پیکاپ و یک ناب به نام Blend تشکیل شده است. با استفاده از ناب آخر می‌توانید تُن دو پیکاپ را ترکیب کنید.

گیتار آکوستیک/الکتریک فندر Acoustasonic Player Jazzmaster، در چهار رنگ Two-Color Sunburst ،Shell Pink ،Antique Olive و Ice White، با قیمت ۱۱۹۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است.

منبع: Guitar.com
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *