همکاری دوباره فندر و .H.E.R برای تولید یک استرتوکستر خاص

در سال ۲۰۲۰ میلادی، .H.E.R، هنرمند مشهور سبک R&B، از اولین گیتار سیگنچر خود که یک فندر استرتوکستر جذاب به رنگ خاص Chrome Glow بود، پرده‌برداری کرد. از آن روز تا کنون، این ستاره جوان در هر اجرای خود با یک گیتار الکتریک چشمگیر و بسیار جذاب از فندر ظاهر شده است. از جمله این گیتارها می‌توان به استرتوکستر اکریلیکی خیره‌کننده‌ای اشاره کرد که اولین بار در اجرای زنده Beauty and the Beast در شبکه ABC دیده شد.

حال، .H.E.R برای باری دیگر، همراه با شرکت گیتارسازی منتخب خود، یعنی Fender، از یک نسخه جدید از استرت سیگنچر خود رونمایی کرده است که رنگی ویژه دارد و قرار است در تعداد محدود تولید شود.

این ساز جدید، رنگی آبی موسوم به Blue Marlin دارد که طبق گفته .H.E.R، با الهام از سفرهای ماهیگیری او و پدرش در کودکی انتخاب شده است.

H.E.R. Stratocaster

این استرتوکستر از دسته‌ای از چوب افرا (maple) با پروفایل mid-’60s C برخوردار است که یک فرت‌بورد با ریدیس ۹.۵ اینچ و ۲۱ فرت vintage-tall بر روی آن نصب شده است. همچنین این گیتار الکتریک به سه پیکاپ سینگل کویل Vintage Noiseless مجهز است.

از دیگر ویژگی‌های H.E.R. Stratocaster می‌توان به بدنه ساخته‌شده از چوب توسکا (alder)، تیونرهای وینتج، ترمولوی شش‌پیچ، پلاک دسته مزین به یک طرح انحصاری و پیک‌گارد آلومینیومی اشاره کرد.

همراه با معرفی این محصول، فندر یک ویدیو نیز منتشر کرده است که در آن، .H.E.R همراه با پدرش، درباره ایده‌های موسیقایی و منابع الهام خود برای طراحی و عرضه این گیتار سیگنچر صحبت می‌کند.

H.E.R. Stratocaster

این هنرمند برنده جایزه گرمی درباره استرت خود می‌گوید: «یکی از خاطرات کودکی‌ام که به‌خوبی به یاد می‌آورم، زمانی است که پدرم نواختن اولین گام بلوز را بر روی یک استرتوکستر مینی سیاه‌وسفید به من آموخت. او نقشی بسیار مهم در حرفه موسیقی من داشته است و ضبط این مصاحبه و صحبت در مورد حرفه موسیقی و گیتار جدیدم در کنار او، یک لحظه استثنایی برای من است. در واقع، قرار گرفتن در این جایگاه و در کنار پدرم، صحنه‌ای باورنکردنی برای من است.»

او افزود: «من استرتوکستر جدید خود را با رنگ، شکل و صدایی مختص به خود طراحی کرده‌ام تا زنان جوان گیتاریست در سراسر دنیا، با آن احساس نزدیکی کنند و با استفاده از آن و ایده‌ها و اشتیاق خود، آثاری استثنایی خلق کنند.»

می‌توان گفت که رونمایی از اولین گیتار سیگنچر .H.E.R توسط فندر، نقطه‌ای مهم و حتی تاریخی برای این شرکت کهنه‌کار بود؛ زیرا وی اولین هنرمند زن سیاهپوستی است که یک محصول سیگنچر در سبد محصولات فندر دارد.

H.E.R. Limited Blue Marlin Stratocaster هم‌اکنون با قیمت ۱۳۴۹ دلار در بازار جهانی قابل خریداری است. طبق گفته فندر، از این گیتار تنها ۳۰۰ عدد تولید می‌شود.

منبع: Guitar World
نویسنده: Sam Roche
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *