رد کردن

همکاری استادکاران فندر و خالقان مینیون‌ها برای ساخت چهار ساز بی‌همتا

گیتار و یوکللی فندر

بخش کاستوم شاپ Fender طی همکاری با شرکت سازنده انیمیشن Illumination، از یک سری‌ ساز بسیار جالب توجه به نام Fender X Minions: The Rise of Gru رونمایی کرد.

این سری استثنایی شامل چهار عدد ساز جذاب و بسیار گران‌قیمت است که هر یک از آنها توسط یکی از استادکاران فندر و با الهام از شخصیت‌های کارتونی Minions ساخته شده است. سود حاصل از فروش این چهار ساز به مؤسسه Fender Play Foundation اختصاص خواهد یافت که در زمینه تجهیز و آموزش نسل آینده نوازندگان گیتار فعالیت می‌کند.

آرش درّودی، مدیرعامل Fender Play Foundation می‌گوید: «از زمان تأسیس FPF، تمام هدفمان تجهیز، آموزش و الهام‌بخشی به نسل آینده نوازندگان بوده است و تلاش خواهیم کرد تا طی برنامه‌هایمان، از علاقه آنها به موسیقی پشتیبانی کنیم.»

وی افزود: «همکاری با شرکت Illumination برای ما اهمیتی ویژه دارد؛ زیرا هر دوی ما مصمم هستیم تا دسترسی برابر تمامی کودکان به آموزش موسیقی و هنر در مدارس سراسر آمریکا را امکان‌پذیر کنیم. با همکاری دو شرکت، توانستیم چند ساز منحصربه‌فرد، با الهام از شخصیت‌های کارتونی Minions بسازیم که تمامی مبلغ فروش آن وقف کمک به دسترسی مساوی دانش‌آموزان لس‌آنجلس به آموزش موسیقی خواهد شد.»

Chris Meledandri، مؤسس و مدیر عامل شرکت انیمیشن‌سازی Illumination نیز در ارتباط با این همکاری گفت: «بسیار مفتخریم که با همکاریِ Fender Play Foundation، می‌توانیم قدرت و تأثیر موسیقی و سینما بر تمامی سنین را گرامی بداریم.»

وی افزود: «در کنار یکدیگر و با استفاده از قدرت و خلاقیت فیلم‌های شرکت Illumination و شخصیت‌های آن، به دسترسی تمامی دانش‌آموزان به آموزش مناسب و مساوی در زمینه موسیقی کمک خواهیم کرد.»

در پایین، نگاهی اجمالی به هر یک از سازهای سری Minions خواهیم داشت.

StratoStuart

گیتار الکتریک فندر

StratoStuart یک گیتار الکتریک استرتوکستر است که توسط استادکار برجسته سازهای زهی، Kyle McMillin ساخته شده است. این گیتار به رنگ Dakota Red است و به اینلِی‌هایی بسیار جذاب و منحصربه‌فرد مزین است.

فندر StratoStuart از ریزه‌کاری‌های جالب توجهی برخوردار است. به‌طور مثال، روی سطح بدنه، علامت‌های فیلم Minions با دست حکاکی شده‌اند. به‌علاوه، یک جای گاز بامزه نیز در بالای بدنه گیتار دیده می‌شود که انگار کار یکی از مینیون‌ها است.

این استرتوکستر دارای یک کیس بی‌نظیر است که از پارچه جین ساخته شده و به پچ‌هایی با طرح مینیون‌ها مزین شده است.

StratoStuart با قیمت ۴۸۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

Otto’s Moon Bass

گیتار بیس فندر

Otto’s Moon Bass توسط استادکار مشهور فندر، Ron Thorn ساخته شده است. این گیتار بیس خیره‌کننده دارای بدنه‌ای هفت‌تکه از چوب آلدر (توسکا) است که می‌توان قطعات آن را به آسانی جدا کرد و دوباره آنها را به یکدیگر متصل کرد.

Rob Thorn در مورد این ساز می‌گوید: «تیم Illumination متشکل از هنرمندان و طراحان بسیار خلاق است. من از طرح‌های ارائه‌شده توسط این تیم متحیر شدم. به نظر من این امر که تیم Illumination در زمینه طراحی گیتار فعالیت نمی‌کند، موجب شده است که آنها ذهن خود را از چارچوب‌های ساخت گیتار آزاد کنند و طرحی را ارائه کنند که هیچ‌گاه به ذهن یک طراح خبره گیتار نمی‌رسد.»

Fender Otto’s Moon Bass با قیمت ۵۰۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

Kosmic Kevin

گیتار آکوستیک فندر

Kosmic Kevin یک گیتار آکوستیک است که توسط Gonzalo Madrigal ساخته شده است. این گیتار از ویژگی‌های ظاهری منحصربه‌فردی در سراسر بدنه خود برخوردار است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به نقش حک‌شده یک مینیون بر روی هداستاک و طرح‌های رنگارنگ در پشت و کناره‌های بدنه اشاره کرد.

Madrigal در مورد ساخت این گیتار گفت: «خوشحالم با انجام کاری که عاشق آن هستم، به کودکان در دستیابی به نعمتی بی‌نظیر، یعنی موسیقی کمک می‌کنم.»

Kosmic Kevin همراه با یک کیس خاص مزین به چشم‌های بامزه مینیون‌ها و یک آرت‌ورک منحصربه‌فرد از آنها، با قیمت ۷۱۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

The King Bob

یوکللی فندر

King Bob یک یوکللی است که توسط یکی دیگر از استادکاران فندر، Dennis Galuszka ساخته شده است. در قسمت رویی بدنه این ساز، یک نقاشی مینیونز به چشم می‌خورد که اثر Sarah Gallenberger است.

Galuszka در مورد ساخت این یوک می‌گوید: «هر موقعیتی برای کمک به کودکان در یادگیری هنر، مرا به وجد می‌آورد و برای انجام آن، لحظه‌ای تردید نخواهم کرد. موسیقی مرا در کودکی نجات داد و بدون آن احتمالاً بزرگسالی خوبی را تجربه نمی‌کردم.»

یوکللی فندر King Bob، با قیمت ۵۰۰۰۰ دلار و مانند تمامی سازهای این سری، تنها در تیراژ یک عدد به فروش خواهد رسید.

منبع: MusicRadar
مترجم: امیر تولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *